Zadzwoń do nas

Dziś jest wtorek 21 maja 2024 imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
"Na Dzień Taty laurka i kwiaty"
Laurka dziecka jest wyrazem miłości, sympatii i szacunku jakimi darzy bliskie sobie osoby.
Wśród wierszy
18.06.2013

Wśród wierszy

Dzieci bardzo lubią, by czytano im wiersze. Podczas ostatnich wtorkowych zajęć plastycznych na Hali Widowiskowo-Sportowej miały okazję wysłuchać kilku. A były to: "Słoń Trąbalski" i "Bambo" Juliana Tuwima, "Kaczka dziwaczka" i "Mucha" Jana Brzechwy, "Małpa w kąpieli"...
Papierowe motyle
Podczas wtorkowych zajęć w Gminnej Bibliotece Publicznej dzieci tworzyły z kolorowych papierów kwiaty - motyle. Ozdabiały je według własnej fantazji i pomysłów co sprawiało im wiele radości i satysfakcji. Końcowy efekt prac młodych artystów można...
"W krainie wierszy Juliana Tuwima" - lekcja biblioteczna
Utwory Juliana Tuwima są chętnie czytane przez dzieci i dorosłych. Wiersze poety do dziś bawią i wzruszają kolejne pokolenia czytelników.
W krainie smoków
Na kolejnym spotkaniu w bibliotece w Cięcinie, które miało miejsce w środowe popołudnie, dzieci uczyły się robić kolorowe smoki.
Zwierzątka z zagrody
W tym tygodniu zwierzęta gospodarstwa domowego budziły żywą sympatię dzieci biorących udział w warsztatach artystycznych na Hali Widowiskowo-Sportowej.
Cuda z papieru
11.06.2013

Cuda z papieru

W czasie poniedziałkowych zajęć artystycznych w Bibliotece w Żabnicy i wtorkowych  na Hali Widowiskowo-Sportowej dzieci wykonywały sówki. 
Przedszkolaczki w bibliotece
W piątek bibliotekę odwiedziły najmłodsze Przedszkolaki z Przedszkola w Węgierskiej Górce. Dla większości była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Dzieci zapoznały się z pracą bibliotekarza, przeglądały książki.
Dzieci całego świata
Podczas kolejnych zajęć na Hali Widowiskowo-Sportowej uczestnicy poznawali cechy charakterystyczne wyglądu dzieci różnych narodowości, umieli wskazać różnice
Sposób na deszczową chandrę
Jak powszechnie wiadomo w czasie deszczu dzieci się nudzą... Są jednak sposoby na to, by pokonać nudę i chandrę, a najlepszym z nich jest uczestnictwo w zajęciach artystycznych. W czasie ostatniego takiego spotkania dzieci wykonywały ciekawe prace plastyczne, doskonale się przy tym...
Ptaki-dziwaki
28.05.2013

Ptaki-dziwaki

W czasie ostatnich zajęć artystycznych na Hali Widowiskowo-Sportowej dzieci intensywnie pracowały. Podczas spotkania uczestnicy zobaczyli, jak ze zwykłej, plastikowej butelki można wyczarować istne cudeńka.
EkoPrzedszkolaki
W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Gminnej Biblioteki Publicznej można obejrzeć wystawę prac Przedszkolaków. Prace te zostały wykonane na plastyczny konkurs ekologiczny. Dzieci za ich pomocą uświadamiają nam, jak ważne jest nasze środowisko naturalne.
Facebook