Zadzwoń do nas

Dziś jest poniedziałek 24 czerwca 2024 imieniny: Danuta, Emilia, Jan
Hala sportowa

HALA WIDOWISKOWO - SPORTOWA 
oś. XX-Lecia II RP 12
34-350 Węgierska Górka
e-mail: halasportowa.wg@op.pl
tel. +48/33/864-21-87
Godziny otwarcia obiektu sportowego:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 21:00
sobota: 10:00 - 15:00 (od października do stycznia w soboty nieczynne)
niedziela - nieczynne

Hala widowiskowo-sportowa wraz z obszernym holem głównym, posiada powierzchnię 3 819m² i kubaturą 29 878m³ co robi imponujące wrażenie na osobach znajdujących się wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Hol główny o wymiarach 39,3m x 30,1m i wysokości 5,1m jest zarazem przewiązką, która służy jako zaplecze hali, a w przyszłości również  planowanego do budowy w drugim  etapie basenu krytego. Przestronne wnętrze zostało wyposażone w pomieszczenia administracyjne, salę odpraw i konferencyjną oraz pomieszczenia sanitarne i do ćwiczeń.

Hala Sportowa o wymiarach 50,2m x 33,8m i wysokości 14,5m została wyposażona w boisko o wymiarach 22 x 44m wraz z 2-metrowym obejściem co pozwoliło na uzyskanie pełnowymiarowych boisk do gry w koszykówkę, siatkówkę czy piłkę ręczną. Posadzka na boisku, to bezspoinowo położona wykładzina korkowa z powłoką poliuretanową na legarach drewnianych. Podłoga posiada specjalne kotwy służące do montowania bramek i słupków do siatkówki czy tenisa. Na północnej ścianie hali zamontowano drabinki do ćwiczeń gimnastycznych, na  ścianie zachodniej zaś profesjonalną ściankę wspinaczkową o różnych stopniach trudności. Na wysokości 10,5m licząc od poziomu podłogi zawieszona jest specjalna kotara dzieląca halę na dwie części, tak aby w zależności od potrzeb można było prowadzić różnego rodzaju rozgrywki.

Galeria dla widzów posiada 282 miejsca siedzące i prawie 200 miejsc stojących na antresoli. Miejsca siedzące zapewniają specjalnie montowane, bardzo wytrzymałe siedzenia z tworzywa sztucznego.

Widzowie na halę mogą się dostać dwoma przejściami z holu głównego, natomiast przejście dla zawodników na płytę boiska dostępne jest windą z holu i schodami prowadzącymi w dół oraz przejściem spod trybun.

Na poziomie przyziemia  znajdują się w pełni wyposażone 4 szatnie dla 25 osobowej grupy każda, pomieszczenia dla trenera, specjalne szatnia dla osób niepełnosprawnych z pełnym węzłem sanitarnym , zaplecze  socjalne i techniczne dla obsługi hali.

Oświetlenie hali zapewnione zostało właściwie dobranymi oprawami oraz dzięki przeszklonej elewacji, takie rozwiązanie podyktowane było uzyskaniem oświetlenia wnętrza hali naturalnym światłem. 

Sercem technologicznym obiektu jest wentylatorownia posadowiona –5,70 m poniżej poziomu terenu o wydajności wymiany powietrza 63 120m³/h i mocy grzewczej 367 KW.  Nowoczesna mechaniczna wentylacja typu VENTUS odpowiada za proces wymiany powietrza oraz funkcję ogrzania obiektu. Wydzielono oddzielne strefy wentylacji dla hali sportowej, holu i zaplecza sanitarnego.

Ten nowoczesny obiekt podnosi atrakcyjność turystyczną i sportową Gminy Węgierska Górka. 

 

 Cennik korzystania z hali sportowej wg poniższych stawek:

 1. Zawody sportowe, turnieje sportowe, rozgrywki o finały turniejów:
 • cała hala wraz z szatnią i zapleczem sanitarnym – 200 zł/godzina
 1. Treningi klubów i sekcji sportowych, zorganizowane grupy młodzieżowe, osoby fizyczne:
 • cała hala wraz z szatnią i zapleczem sanitarnym – 160 zł/godzina
 • 1/2 hali wraz z szatnią i zapleczem sanitarnym – 90 zł/godzina
 1. Treningi klubów i sekcji sportowych działających oraz posiadających siedzibę na terenie gminy Węgierska Górka:
 • cała hala wraz z szatnią i zapleczem sanitarnym – 80 zł/godzina
 • 1/2 hali wraz z szatnią i zapleczem sanitarnym – 50 zł/godzina
 1. Wynajem hali na wyłączność na cały dzień od 8.00 do 20.00 (w okresie zajęć szkolnych tylko w soboty i niedziele):
 • powierzchnia sportowa, trybuny, sprzęt sportowy wraz z szatnią i zapleczem sanitarnym - 2000 zł
 1. Ścianka wspinaczkowa:

- jednorazowe wejście 1h/ od osoby – 10 zł

 

Facebook