Zadzwoń do nas

Dziś jest czwartek 13 czerwca 2024 imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
Biblioteka czeka!
Zapraszamy wszystkie chętne dzieci na zajęcia artystyczne, które odbywają się co poniedziałek od 16.00 w Bibliotece w Żabnicy. Podczas ostatniego spotkania najmłodsi wykonywali kolorowy, wiosenny bukiet, ponieważ piękna, słoneczna pogoda sprawia, że  czujemy...
"Papierowe kwiaty na warsztatach w poniedziałek"
Kolejny dzień warsztatów za nami. Na stolikach królował kolorowy papier i bibuła. Tym razem dzieci samodzielnie tworzyły kwiaty z kolorowego papieru. Sposób ich wykonania nie był zbyt prosty, ale uczestnicy dali radę i w końcowym efekcie powstały piękne...
"Święto Kobiet w bibliotece"
W filii bibliotecznej w Cięcinie wraz z przedszkolakami obchodziliśmy Święto Kobiet. Dzieci  z tej okazji wysłuchały z uwagą wierszy: L. J. Kerna, D. Gellerowej, T. Kubiaka, brały czynny udział w lekcji, rozmawiały
Jak to jest widzieć, nie widząc...
Jak to jest widzieć, nie widząc? W lutym w Bibliotece Publicznej w Ciścu z grupką uczniów omawiano temat niepełnosprawności. Dzieci zapoznały się z biografią Ludwika Braille - człowiekiem, który zainspirował genialny wynalazek, a mianowicie alfabet dla...
Cuda na patyku
04.03.2014

Cuda na patyku

"Cuda na patyku" to temat, któremu poświęcone były wtorkowe zajęcia artystyczne. Dzieci przy użyciu kolorowych kartek tworzyły barwne motyle i kwiaty.
"Kartki dla Pań"
Święto Kobiet tych Małych i Dużych zbliża się szybkimi krokami. Dzieci z tej okazji na dzisiejszych zajęciach plastycznych wykonywały stosowne karki dla Pań, do wykonania których potrzebowały zaledwie kartki kolorowego papieru, klej  i trochę bibuły.
Z wizytą na straganie
Przedszkolaki zawitały do biblioteki. Podczas spotkania zdobywały wiedzę na temat twórczości Jana Brzechwy. Dzieci wysłuchały kilku utworów poety. Głównym tematem zajęć był wiersz "Na straganie".
Program Rozwoju Bibliotek
Bibliotekarki Gminnej Biblioteki Publicznej w Węgierskiej Górce i jej filii, biorące udział w III Rundzie Programu Rozwoju Bibliotek, zakończyły cykl szkoleń z zakresu "Planowania Rozwoju Biblioteki".
Balonowa zabawa
18.02.2014

Balonowa zabawa

Na ostatnich zajęciach dzieci znakomicie się bawiły. Powodem ich zadowolenia były balony, które stanowiły podstawowy element ich prac plastycznych.
"Laurki dla Zakochanych, Kochających i Kochanych"
Miłość jest wieczna i niech wiecznie trwa, i nie tylko tego jednego dnia! Walentynki! Walentynki! dla chłopczyka i dziewczynki!
"Zwierzookulary"
Na dzisiejszych zajęciach plastycznych dzieci bawiły się w tworzenie zwierzookularów - masek karnawałowych. Do wyboru miały modele: żyrafy, zebry i rybki.
"Karnawał trwa!"
Już karnawał włożył maskę, drzwi otworzył z hukiem, z trzaskiem! Wpadł jak wicher do pokoju. W czym? W karnawałowym stroju! - Cześć! Przybiegłem w odwiedziny! Mam wstążeczki i cekiny. Nut wesołych dwie kieszenie i do tańca ZAPROSZENIE.
Facebook