Zadzwoń do nas

Dziś jest czwartek 18 kwietnia 2024 imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
Droga Światła

Jak co roku porą zimową odbyła się już 16-ta wycieczka górska Drogą Światła ze Złatnej Huty na Halę Lipowską. W tym roku przypada 66-ta rocznica pobytu ks. Karola Wojtyły na obozie narciarskim na Hali Lipowskiej, gdzie wpisał się sławetnymi słowami do pamiętnika "W górach chodź zawsze tak, aby nie gubić znaków - Wujek". Tego roku prowadzącym Drogę Światła był kapelan naszego koła ks. Jan Bożek, oraz kapelan koła PTTK Globtroter z Brzuśnika ks. Grzegorz Kierpce, i za tą posługę serdeczne Bóg zapłać. Droga Światła to symbol naszych gór, a najlepszym świadectwem tego jest liczne uczestnictwo kół klubów oraz przybyłych niezrzeszonych turystów. W tym roku uczestnictwo swoje zgłosiły koło PTTK Globtroter z Brzuśnika, koło PTTK Zdobywcy z Żywca, klub Góry Bez Cenzury, koło PTTK Ryś z Twardorzeczki, koło PTTK Miejskie z Żywca, koło PTTK im Jana Pawła II z Węgierskiej Górki. I tu miło mi zauważyć, że nasze koło im Jana Pawła II było najliczniejszym kołem tego dnia. Tradycyjnie po mszy na Hali Lipowskiej koło z Węgierskiej Górki udało się na Halę Boraczą, gdzie czekał na nas pyszny poczęstunek w postaci golonki , a także kwaśnicy na żeberkach.

 

Tekst i Foto Łukasz Ehrlich

Foto Jan Maślanka


Facebook