Zadzwoń do nas

Dziś jest poniedziałek 24 czerwca 2024 imieniny: Danuta, Emilia, Jan
Na Papieskim Szlaku

Jak co roku Fundacja Szlaki Papieskie zaprasza osoby i instytucje, które są zaangażowane w utrwalanie pamięci o Błogosławionym Janie Pawle II na spotkanie z Opiekunem Duchowym Fundacji Jego Eminencją ks. Kardynałem Stanisławem Dziwiszem. Spotkania od 2007 roku odbywają się w Krakowie w Pałacu Arcybiskupim na Franciszkańskiej 3.

Jak zacne spotkanie rozpoczyna „Barka” śpiewana przed Obeliskiem Jana Pawła II na dziedzińcu Kurii by za parę chwil znaleźć się w miejscu niezwykłym - w kaplicy, od tego roku zwanej „Kaplicą Błogosławionego Jana Pawła II”. Miejsce niezwykłe, bo gdyby się wsłuchać w ciszę modlitewną można by usłyszeć słowa prośby „pilnujcie mi tych szlaków” , „ja tam u was byłem”, „sursum corda”. Autor tych słów jest w przestrzeni swojej kaplicy, jest przed swym oknem w apartamentach.

Gospodarz spotkania – ks. Kardynał Stanisław Dziwisz mówiąc do nas „dobrze, że znów tu jesteście” dał nam do zrozumienia, że ceni nasze inicjatywy, pochwala działania tz. „oddolne”, które mają na celu „zapisanie w pamięci” każde miejsce, każdy skrawek spotkania czy dialogu jakim nawiedzał nas Błogosławiony Jan Paweł II.

Myślę, że idea Fundacji ma duże szanse by nie tylko otwierać się na nowe rejony Polski, ale „szukając śladów papieskich” dać w ich środowiskach wyraz przywiązania do nauki, która płynęła z ust papieskich.
My zaś, górale żywieccy mamy tą satysfakcję, że byliśmy pierwszymi w Beskidach, którzy otworzyli oczy i serca na rzecz idei.

Nasza obecność tj. pracowników Urzędu Gminy na spotkaniu wraz z ks. Prałatem Władysławem Nowobilskim przyniosła jeszcze jeden dar – dar przeznaczony dla Kościoła w Ciścu. Ale to niespodzianka, którą szykuje ks. Proboszcz dla swej Parafii.


Facebook