Zadzwoń do nas

Dziś jest niedziela 25 lutego 2024 imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
Jubileusz 55-lecia Koła PTTK

W sobotę Koło PTTK im. Jana Pawła II obchodziło Jubileusz 55-lecia. Uroczystość rozpoczęły się Msza Święta w kościele Maksymiliana Kolbe w Ciścu. Następnie członkowie Koła i zaproszeni goście zgromadzili się w Restauracji Melaxa. Był to czas wspomnień, refleksji, a także podziękowań i gratulacji. 

Życzymy kolejnych owocnych lat działalności, niesłabnącej energii i szerokich perspektyw rozwoju

 

Koło PTTK im. Jana Pawła II, którego protoplastą jest Koło nr 26 Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu w ciągu swej 55-letniej historii miało tylko 4 prezesów. Pierwszy z nich – Jan Jurasz – został wybrany pod koniec listopada 1967 roku jako przewodniczący turystów działających przy Radzie Zakładowej Odlewni Żeliwa w Węgierskiej Górce, „De facto” działalność Koła PTTK rozpoczęła się od stycznia 1968 roku po zatwierdzeniu statutu PTTK oraz wykupu znaczków na legitymacje. Działalność Przewodniczącego Koła PTTK trwała od 1967 roku z licznymi przestojami aż do 1983 roku. W 1983 roku role Prezesa przejął Jan Pawlus i dzięki bardzo spontanicznemu naborowi nowej generacji członków, Koło PTTK postawione zostało „na nogi”. Aktywność osobista Kol. Jana Pawlusa na wielu rajdach, zlotach, czy Spotkaniach Ludzi Gór przerodziła się w pasmo sukcesów.

W dniu 28 września 1992 roku na wniosek ustępującego Prezesa Jana Pawlusa w drodze na Rajd Żywczaków na Babią Górę przeprowadzono głosowanie jawne, po którym jednogłośnie wybrano na Prezesa Koła PTTK nr 26 przy Odlewni Żeliwa Tadeusza Gołucha. I tak od 1992 roku aż do roku 2022. W dniu 21 maja 2022 r. odbyło się Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Koła, w trakcie którego został wyłoniony nowy prezes  Mariusz Paweł Mikulski który pełni funkcje do dziś.

 


Facebook