Zadzwoń do nas

Dziś jest poniedziałek 24 czerwca 2024 imieniny: Danuta, Emilia, Jan
IN MEMORIAM

IN MEMORIAM

W dniu 09.04.2021 r. tuż przed Godziną Miłosierdzia odszedł do Domu Ojca Piotr Wojciuch – mąż nieodżałowanej pamięci Ziutki – sekretarza naszego Koła PTTK, a także ojciec członków Koła Asi i Tomasza.

Życie nie znosi pustki – choć mogło by się wydawać, że grób Ziutki świeży bo z lipca 2020 r. – jest wypełniony, bo przesiąknięty łzami, bólem i cierpieniem jej bliskich – to i tak było tego za mało – nie dość przesiąkniętej Misterium Życia i Śmierci.

Łącząc się z bliskimi Piotra w bólu i cierpieniu, wznoszę swe oczy ku cudownemu słońcu, które zachodzi za granią Baraniej Góry i pytam raz wtóry – dlaczego Ty Boże przed Dniem Miłosierdzia doświadczasz tak tych, którzy w wierze w Twoje Zmartwychwstanie potrzebują Twojego Słowa Nadziei. Dlaczego Ty, który jesteś Miłością – tak doświadczasz mamę Piotra – 93 latanią staruszkę tak bardzo pochyloną nad Twym Ubóstwieniem. Dlaczego tak okrutnie uderzasz w trwających w żałobie po zmarłej w lipcu 2020 roku mamie – Ziutce i kochane przez ojca Piotra – dzieci Asię i Tomka. Dlaczego Ty Boże, którego wyznaję każdym krokiem, oddechem i całym jestestwem, powołujesz Tych którym byłem przyjacielem, kolegą ze szkolnej ławki, - tak bardzo za nagle. Dlaczego?

Dziś mówię do Was Ziutko i Piotrze nie żegnajcie, lecz do widzenia gdzie wszystko jest inne.

Wieczny odpoczynek daj im Panie. Spoczywajcie w Pokoju.

Prezes Koła PTTK im. Jana Pawła II
Tadeusz Gołuch.

 

Pogrzeb Piotra Wojciucha obędzie się w dniu 15 kwietnia (w rocznicę ślubu Ziutki i Piotra) w Żywcu w Kościele p.w. Przemienienia Pańskiego o godz. 15.00.

Facebook