Zadzwoń do nas

Dziś jest wtorek 21 maja 2024 imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
A teraz Cisza

Te słowa wypowiadane przez Jana Pawła II ilekroć wstępował wraz z towarzyszącymi osobami w sanktuarium gór, stały się niejako mottem XXXI Spotkania Miłośników Szlaków Papieskich na Groniu Jana Pawła II pod Leskowcem. W dniu 10.06.2012r. i naszego Koła nie mogło tam zabraknąć by po forsownym marszu całkiem niespodziewanie, po Mszy Świętej odebrać puchar z rąk Proboszcza parafii Św. Macieja w Andrychowie ks. Stanisława Czernika (opiekuna duchownego sanktuarium na Groniu Jana Pawła II) za najliczniejszy udział.

Dziękować musimy Bogu i naszemu Patronowi za dar pogody i to jakże wymowne „pokropienie” na błogosławieństwo.

Żal tylko, że autobus nie był wypełniony po „brzegi”. Osobiście czuję niedosyt i lekkie zniechęcenie tą małą frekwencją - myślę, że po 30 czerwca br., kiedy trzeba będzie się przyglądnąć niektórym „członkom” Koła, postawimy, na jakość a nie na ilość.

A teraz Cisza” - pierwszy raz usłyszałem te autentyczne słowa człowieka wielkiego rozumu i błogosławieństwa przywołane przez ks. Stanisława Czernika w czasie homilii. Ileż w tych trzech słowach jest wartości i ileż zrozumienia dla Natury, która jest „Ikoną Boga”. Tak mógł mówić tylko Wielki Człowiek Gór.

                                                                                                                                                                     Tadeusz Gołuch

                                    Prezes Koła


Facebook