Zadzwoń do nas

Dziś jest wtorek 21 maja 2024 imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Spotkanie Ludzi Gór - 1 maja 2012 - Wielka Rycerzowa

Szanowni Państwo

Przyjaciele Koła PTTK im. Jana Pawła II, Koleżanki i Koledzy-Turyści.

                       

Już XII  raz Koło PTTK- od ubiegłego roku mające Patrona-Błogosławionego

Jana Pawła II wędruje ścieżkami Beskidów. Tym razem na Wielką Rycerzową w ramach Rajdu „ Jeden tysięcznik w jeden rok”

Od 12 lat realizujemy program który został zapisany do pamiętnika Maryjki Kiwerskiej Jezierskiej.( Przyjaciela naszego Koła PTTK ) w roku 1958 na Hali Lipowskiej- „W górach chodź zawsze tak aby nie gubić znaków. „My wędrujemy po górach aby poszukiwać znaków którymi obdarzył nas Stwórca. Wędrujemy aby być choć przez chwilę razem: BÓG-GÓRY i MY

Z niezwykłą radością patrzę na Was-Goście Rajdu, Przyjaciele, bo serce rośnie kiedy jest się razem, kiedy obdarowujemy się tym co najlepsze w człowieku, a w szczególności człowieku gór- przyjaźnią, dobrym słowem no i dobrym poczęstunkiem.

Z głębokości serca dziękuję wszystkim za przybycie do Nas. Szczególne słowa podziękowania kieruję do Pana Nadleśniczego Józefa Worka gospodarza terenu, oraz Jego współpracownikom – Iwony Kucharskiej i Marianowi Sporkowi za okazaną dobroć, szczególne zainteresowanie, a także za tradycyjny turystyczny poczęstunek.

Słowa podziękowania kieruję na ręce Wójta Gminy Węgierska Górka Piotra Tyrlika i Jego Zastępcy Mariana Kurowskiego, za niezmienne zainteresowanie naszym Kołem Turystycznym.  Dziękuję Pani Małgorzacie Myszce-Mikłusiak, Panu Dyrektorowi Mirosławowi Dziergasowi oraz Jego Współpracownicy Ani Żółty. Koledze Mietkowi Krzakowi – Dyrektorowi GOK Świnna, Pani Dyrektor OPG Węgierska Górka Agnieszce Mocek, Przewodniczącej Rady Gminy Węgierska Górka Pani Zofii Barcik, Ani i Sebastianowi Wolny pomimo tego, że są w USA pamiętali o najmłodszym rajdowiczu.

      To dzięki tym osobom możemy obdarować laureatów konkursów turystycznych pięknymi publikacjami, jakże przydatnymi do pogłębiania wiedzy na temat „Małej Ojczyzny”
Fundatorom rajdowym:  Panu Krzysztofowi Jamrozowiczowi, Leszkowi Golcowi, Panu Nadleśniczemu Józefowi Workowi, Marianowi Sporkowi, Marianowi Kurowskiemu, Józefowi Talikowi, Prezesowi naszego ponad 100 letniego Oddziału Babiogórskiego PTTK oraz tym wszystkim, których nie wymieniłem z imienia i nazwiska składam Wielkie Dzięki. To WY jesteście Naszą radością i opoką - To na Was można zawsze liczyć - To o Was Nasz Patron –Jan Paweł II powiedział pod Wielką Krokwią w Zakopanem - „na góralach  nigdy się nie zawiodłem – na górali zawsze można liczyć.”

Dziękuję za przybycie koleżeństwu z bratnich Kół PTTK tj. Koło „Zdobywcy” na czele z Prezesem Grzesiem Szczepaniakiem,  Koło „Porąbka” z Porąbki ze swym Szefem Michałem Niemczykiem, turystom z Łodzi, Puław, Dęblina oraz wszystkim przybyłym na Rajd naszego Koła.

Zaszczyciła nas swą obecnością Pani Poseł Małgorzata Pępek – Pani Poseł- niech nasza radość z obcowania z Naturą będzie dla Pani  inspiracją do wspierania turystyki ,aktywności, ale przede wszystkim – wspieraniem bliźnich.

Dziękując nie mogę pominąć Przewodników Beskidzkich którzy strzegli nas na szlaku, moim kolegom i koleżankom z Zarządu i Komisji Rewizyjnej Koła - za ich trud i sprawność organizacyjną. Nie będę ich wymieniał z imienia i nazwiska – niech to będzie przykładem organizacji „non profit”

Dziękuję za trud  wędrówki i zapraszam za 365 dni – na wędrówkę w okolice być może Rysianki i Lipowskiej z zakończeniem w Nickulinie.

DO ZOBACZENIA ZA ROK.

Krótka Statystyka:

W tegorocznym Rajdzie wzięło udział 165 uczestników.

List do Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza podpisało 148 osób.

Rozdano ponad 50 nagród, podziękowań oraz życzeń urodzinowych.


Facebook