Zadzwoń do nas

Dziś jest piątek 21 czerwca 2024 imieniny: Alicja, Marta, Alojz
ROWEROWO WOKÓŁ JEZIORA ŻYWIECKIEGO

      A ja dziś wzięłam rower pod pachę

z wiatrem we włosach do przodu gnałam

chwytając wzrokiem zakątki błahe

wiarę w kieszenie ponapychałam.

      Zieleń konarów nadzieją losu

w objęciach słońca wiary nabiera

wsłuchana w echo leśnego głosu

piękno przyrody aż dech zapiera

       Łąki usłane pyłem kwiecistym

wciąż dekorują powierzchnię ziemi

a lazur nieba nad wyraz czysty

aksamit zmysłów subtelnie tleni.

      To jest odskocznia od codzienności

ubrana w tęczę unosi duszę

by znów się poczuć jak ptak młodości

na tą przejażdżkę nie raz się skuszę.

 (poetyckie-zacisze.pl- Zwyczjna)

 

Dzięki powołanej przy Oddziale Babiogórskim PTTK w Żywcu Komisji Turystyki Kolarskiej pięciu członków naszego Koła PTTK im. Jana Pawła II w Węgierskiej Górce uczestniczyło w jednej z wielu zaplanowanych w tym sezonie rowerowych imprez.

W sobotę 6 lipca trasa naszego rowerowego wyjazdu przebiegała wokół Jeziora Żywieckiego. O godzinie 13.00 (Renia Ożóg, Stefan Kupczak, Mieciu Kosiec, Romek Maślanka) wyjechaliśmy z Węgierskiej Górki do Żywca. Na żywieckim rynku stawiliśmy się o godzinie 14.00 i wraz z zaprzyjaźnionymi: Kołem PTTK im. Rudolfa Niemczyka w Żywcu oraz Klubem Górskim „Zdobywcy” rozpoczęliśmy wspólną przejażdżkę w kierunku Zarzecza.

Trasa należała do średnio trudnych tak więc 17 uczestników nie miało problemu z pokonywaniem wzniesień i pagórków. Dłuższy postój wraz z odpoczynkiem zaplanowany był przy Zaporze w Tresnej jednym z bardziej popularnych miejsc nad jeziorem. Następnie zataczając pętlę wokół Jeziora Żywieckiego udaliśmy się do Ośrodka Wczasowego „MEGA” na wspólne biesiadowanie.

Tu na miejscu wszyscy uczestnicy naszej wspólnej wycieczki mogli w iście bajkowej scenerii spożyć pieczone kiełbaski oraz chłodzące napoje. Atmosfera integracyjnego  wyjazdu oraz wspólnego spędzenia czasu była przesympatyczna.

Podziękowania należą się kol. Markowi Tomaszkowi – przewodniczącemu Komisji Turystyki Kolarskiej za chęć zorganizowania wspólnej imprezy oraz za opiekę na całej trasie przejazdu.

Według harmonogramu następna  impreza planowana jest na dzień 27 lipca na trasie Korbielów – Przełęcz Glinne – być może więcej członków naszego koła zechce uczestniczyć we wspólnym rowerowym wyjeździe. My uczestnicy pierwszej rowerowej przygody jesteśmy już gotowi podjąć kolejne wyzwanie i stanąć razem z koleżankami i kolegami z zaprzyjaźnionych kół na starcie.

 

Anna H. Harlender


Facebook