Zadzwoń do nas

Dziś jest piątek 21 czerwca 2024 imieniny: Alicja, Marta, Alojz
Z żałobnych kart

W dniu 13 kwietnia 2013 roku na cmentarzu w Cięcinie ze smutkiem pożegnaliśmy ś.p. Wandę Pieronek, naszą nieodżałowaną współtowarzyszkę wielu wypraw górskich, oddaną działaczkę Koła PTTK im. Jana Pawła II w Węgierskiej Górce. Koleżanka Wanda Pieronek przez wiele lat była Sekretarzem Naszego Koła. Wzorowa praca na rzecz naszej turystycznej braci została dostrzeżona przez Władze Koła Oddziału Babiogórskiego w Żywcu czy przez Zarząd Główny PTTK. Została uhonorowana Srebrną Honorową Odznaką PTTK i wieloma innymi odznaczeniami, które były tylko skromnym podziękowaniem za Jej trud i pracę społeczną na rzecz turystyki.

Gdy odchodzą tacy ludzie jak koleżanka Wanda Pieronek to oprócz łez kręcących się w oczach nadchodzą myśli o przemijaniu i nieuchronności ludzkiego losu. Dlatego z takim pewnym poczuciem winy, odnoszę swoje wspomnienia, że mogłem być przy jej cierpieniu ze słowem pocieszenia, że upływający jak rzeka czas nie był czasem pełnego obowiązku względem bliźniego.

Ks. Jan Twardowski pisał:

„Spieszmy się kochać ludzi

bo tak szybko odchodzą”

Odchodzą Oni w drogę przemijania ale na pewno pozostaną w pamięci, która jest jak sen o ziemi nowej i górach nowych.

Spoczywaj w pokoju, a miłosierny Bóg niech przez wzgląd na cierpienie którymi doświadczyło Cię życie w tych ostatnich latach, a w szczególności w ostatnich dniach przyjmie Cię do grona tych którzy kochali góry i bliźniego, którzy w górach poszukiwali prawdy o człowieku.

Niech Ci ziemia lekką będzie.

Spoczywaj w pokoju.

 

Prezes Koła PTTK

im. Jana Pawła II

w Węgierskiej Górce

Tadeusz Gołuch


Facebook