Zadzwoń do nas

Dziś jest czwartek 18 kwietnia 2024 imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
Karczma pod Baranią
34-350 Węgierska-Górka ul.Zielona oś.Leśniczówka
tel. (33) 8 640 405, 604 298 51
e-mail: karczmakupczak@wp.pl
http://www.karczmapodbarania.pl/

Karczma pod Baranią usytuowana jest w malowniczej miejscowości wypoczynkowej Węgierskiej Górce, na granicy Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, u podnóża szczytu Barania Góra. W pobliżu przebiega wiele szlaków turystycznych a także Trakt Cesarski którym niegdyś Jan III Sobieski podążał pod Wiedeń.

W miejscu w którym obecnie stoi Karczma została niegdyś wybudowana Leśniczówka, która jednak nigdy nie została wykorzystana zgodnie z przeznaczeniem z powodu pożaru który wybuchł wkrótce po oddaniu budynku. Ogień strawił cały budynek, ocalał jedynie murowany budynek gospodarczy.

Od 2002 roku w budynku podziwiać było można zabytkowe sprzęty gospodarskie, równocześnie wybudowany został drewniany Szałas, zaczęła również działać mała gastronomia.

Rok później oddana została do użytku pierwsza sala i kuchnia Karczmy. Zachowany został ludowy wystrój i góralska, swojska atmosfera.

Obecnie do Państwa dyspozycji mamy 3 odrębne sale mogące w sumie pomieścić 100 gości. Przez cały rok dostępny jest również Szałas z grillem i miejscem na ognisko, pod którym pomieścić się może 30 osób. Zapraszamy również dzieci na nasz Plac Zabaw.

Specjalnością Karczmy od samego początku istnienia są placki ziemniaczane wypiekane tradycyjną metodą: bez tłuszczu, na żeliwnym blacie pieca kaflowego opalanego drewnem świerkowym.

ul. Zielona 
34-350 Węgierska Górka

 

Facebook