Zadzwoń do nas

Dziś jest czwartek 25 lipca 2024 imieniny: Jakub, Krzysztof, Walentyna
Wakacje w gminie Węgierska Górka - zakończenie I turnusu

Ostatni dzień pierwszego turnusu wakacyjnych zajęć dla najmłodszych rozpoczęliśmy od energicznych zajęć ruchowo-tanecznych prowadzonych przez Karli_dance - instruktorkę, która regularnie prowadzi zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych w Ośrodku Promocji Gminy Węgierska Górka. Jej profesjonalizm oraz pełne zaangażowanie sprawiły, że każde dziecko czuło się wyjątkowo. Dzięki jej umiejętnościom dzieci miały okazję nauczyć się nowych kroków tanecznych, spróbować swoich sił w nowej dyscyplinie oraz wesoło i aktywnie spędzić czas.

Zajęcia te wprowadziły wspaniałą atmosferę pełną radości i energii, która towarzyszyła nam przez cały dzień. Uczestnicy nie tylko doskonalili swoje umiejętności ruchowe, ale także zacieśniali więzi z rówieśnikami.

Następnie udaliśmy się do Regionalnej Chaty w Węgierskiej Górce, gdzie dzieci miały możliwość zobaczenia, jak dawniej mieszkano. Oglądały tradycyjne stroje ludowe oraz narzędzia codziennego użytku z minionych lat. Było to niezwykłe doświadczenie, pozwalające na przeniesienie się w czasie i zrozumienie, jak żyli nasi przodkowie.

W kolejnym etapie dzieci samodzielnie obierały ziemniaki oraz kroiły je na tzw. "kołocki", które później piekliśmy na blachach na piecu kaflowym. Ta aktywność bardzo przypadła im do gustu – z wielkim entuzjazmem brały udział w przygotowywaniu potraw, a smak pieczonych ziemniaczków okazał się wyjątkowym doznaniem kulinarnym.

Nie zabrakło również zajęć artystycznych. Tworzyliśmy magnesy owieczki, które dzieci wyklejały naturalną wełną. Te kreatywne zajęcia rozwijały zdolności manualne i wyobraźnię, a gotowe prace stanowiły piękną pamiątkę.

Na zakończenie przyszedł czas na aktywności na świeżym powietrzu. Korzystając z pięknej pogody dzieci bawiły się, ile sił.
Turnus zakończyliśmy pełni pozytywnych emocji. Był to bowiem czas pełen radości, nauki i zabawy. Mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci naszych uczestników, którym raz jeszcze dziękujemy za obecność!


Facebook