Zadzwoń do nas

Dziś jest czwartek 25 lipca 2024 imieniny: Jakub, Krzysztof, Walentyna
Warsztaty Kulinarne KGW Cięcina

  W dniu 2 lipca odbyło się spotkanie dotyczące projektu „Doposażenie Zaplecza Kuchennego na Potrzeby Warsztatowe”, realizowanego przez Kółko Rolnicze w Cięcinie. Projekt ten jest częścią zadania publicznego mającego na celu wspieranie rozwoju gospodyń wiejskich aktywnych społecznie na terenie Województwa Śląskiego. Główne założenia projektu obejmują „Kultywowanie Tradycji Lokalnych” w 2024 roku.

Zadanie to jest współfinansowane ze środków budżetu Województwa Śląskiego, co umożliwia realizację szeregu inicjatyw mających na celu podtrzymywanie i rozwijanie lokalnych tradycji oraz wspieranie aktywności społecznej wśród mieszkanek wsi.

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję zapoznać się z nowym wyposażeniem kuchennym i wziąć udział w pokazowych warsztatach kulinarnych. Kluczowym punktem programu była degustacja zup, przygotowanych przez gospodynie wiejskie.

Realizacja tego projektu jest ważnym krokiem w kierunku wzmacniania lokalnej tożsamości oraz aktywizacji społecznej mieszkańców wsi na terenie Województwa Śląskiego. Dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu możliwe jest dalsze rozwijanie inicjatyw, które mają na celu kultywowanie dziedzictwa kulturowego regionu.


Facebook