Zadzwoń do nas

Dziś jest czwartek 25 lipca 2024 imieniny: Jakub, Krzysztof, Walentyna
#zmalujmyDOBRO – street art na prowincji”

Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka serdecznie zaprasza młodzież do 18. roku życia do udziału w projekcie „#zmalujmyDOBRO – street art na prowincji”.

Projekt zakłada przeprowadzenie cyklu warsztatów o sztuce street artu, w które wplecione zostanie tradycyjne dla regionu zdobnictwo. Podczas spotkań rozwiniecie twórcze myślenie, dowiecie się, czym jest sztuka ulicy, poznacie tajniki tworzenia szablonów artystycznych, zasady doboru kolorów, kolejności warstw i wiele, wiele więcej…

W ramach projektu zaplanowaliśmy cykl spotkań, które mają na celu ukazanie młodym ludziom poszukującym własnej drogi – magicznego świata pasji, zaangażowania, pracy i wytrwałości artystów. Uczestnicy będą mieli możliwość wyrażenia swoich pozytywnych emocji za pomocą street artu.

Spotkania odbędą się:

• 3 sierpnia 2024 r.
• 14 września 2024 r.
• 21 września 2024 r.

Start zaplanowano na godzinę 9:00. Warsztaty poprowadzi doświadczony i znany w środowisku street artu artysta Maciej Szymonowicz. To muralista, wokalista, pasjonat kultury ludowej górali beskidzkich. Stworzył projekt Etnograff, w którym prowadzi dialog współczesnych form twórczości (graffiti, mural, street art) z dawnym światem kultury ludowej.

Widocznym i trwałym efektem projektu, będzie wykonanie pod czujnym okiem artysty wspólnego muralu na ścianie sceny widowiskowej na Bulwarach nad Sołą w Węgierskiej Górce (październik 2024). Obraz będzie odniesieniem do lokalnej tradycji oraz znakiem dobrych emocji dla całej społeczności lokalnej.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Uzupełnione karty zgłoszeniowe (dostępne na stronie www.wegierska-gorka.opg.pl) należy dostarczyć mailowo na adres wegierska-gorka@opg.pl lub osobiście do Ośrodka Promocji Gminy Węgierska Górka. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie jest przyjmowane po oddaniu karty. Decyzję o zakwalifikowaniu uczestnika do projektu podejmuje Organizator. Po zakwalifikowaniu uczestnik otrzyma informację zwrotną od organizatora.

W przypadku większej ilości zgłoszeń zostanie utworzona lista rezerwowa uczestników. W przypadku rezygnacji uczestnika z udziału w warsztatach, może zostać zakwalifikowany uczestnik z listy rezerwowej.

„Projekt dofinansowany przez firmę Żywiec Zdrój S.A. w ramach programu grantowego „Lokalne Inicjatywy Społeczne Żywiec Zdrój - Edycja VI”.

 

 


Facebook