Zadzwoń do nas

Dziś jest piątek 21 czerwca 2024 imieniny: Alicja, Marta, Alojz
Międzypokoleniowe spotkanie literackie „Codzienność w poetyckiej formie”

Dziś - 6 czerwca 2024 – spotkaliśmy się w Bibliotece w Cięcinie na międzypokoleniowym spotkaniu literackim „Codzienność w poetyckiej formie”.

Gościliśmy dzieci z Przedszkola Akuku oraz Panie i Panów z Klubu Seniora „Przyjaźń”. Działanie stanowiło połączenie czytania najmłodszym przez seniorów klasyki literatury polskiej z warsztatami artystycznymi. Przedszkolaki wysłuchały m.in. wierszy Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej. Wspólnie wykonaliśmy ogromne kolorowanki nawiązujące do czytanych utworów oraz stragan pełen pysznych owoców i zdrowych warzyw.

Było to pierwsze spotkanie z czterech planowanych, a zarazem wydarzenie inaugurujące realizację projektu „Szczenięce lata” – literatura w codzienności, codzienność w literaturze. Czytelnicza wędrówka z Melchiorem Wańkowiczem dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Międzypokoleniowe spotkania literackie to ważna inicjatywa w dzisiejszych czasach. Coraz mniej jest domów wielopokoleniowych, dzieci często nie mają możliwości wspólnego celebrowania czytania ze swoimi dziadkami. Pragniemy pokazać najmłodszym i przypomnieć seniorom, że literatura łączy, pozwala na budowanie oraz wzmacnianie więzi międzypokoleniowych.


Facebook