Zadzwoń do nas

Dziś jest piątek 21 czerwca 2024 imieniny: Alicja, Marta, Alojz
Dzień Dziecka w gminie Węgierska Górka

2 czerwca 2024 r. w budynku Hali Widowiskowo-Sportowej w Węgierskiej Górce zgromadziło się wiele dzieci wraz z rodzicami, by wspólnie świętować wyjątkowe wydarzenie – Dzień Dziecka. W tym roku Gmina Węgierska GórkaOśrodek Promocji Gminy Węgierska Górka oraz Hufiec ZHP Węgierska Górka zaprosili wszystkich do krainy barw, gdzie czekały niesamowite wystąpienia, smaczne przekąski oraz masa atrakcji.

Animatorzy, przebrani w barwne kostiumy, prowadzili ciekawe zabawy i konkursy, które angażowały dzieci w różnym wieku. Ich entuzjazm i kreatywność sprawiały, że na twarzach uczestników nieustannie gościł uśmiech. Wielkim powodzeniem cieszyły się także stoiska z malowaniem twarzy, gdzie dzieci mogły przemienić się w różne zwierzątka lub swoje ulubione postacie z bajek. Kolorowe warkoczyki i tatuaże były atrakcją, która przyciągała zarówno dziewczynki, jak i chłopców – najmłodsi z dumą prezentowali je przez resztę dnia. Na stoiskach z przekąskami można było natomiast skosztować różnorodnych, wyśmienitych smakołyków, a w strefie dmuchańców szaleć cały czas.

Komisja Kultury i Promocji Łowiectwa przy Zarządzie Okręgowym PZŁ w Bielsku-Białej wraz z Beskidzkim Klubem Dian przy ZO PZŁ przygotowała fascynujące stoiska, dzieci mogły poprzez zabawę poszerzyć swoją wiedzę na temat zwierząt oraz ptaków leśnych, podziwiać wystawę łowiecką i odkrywać świat myśliwych. Podczas wydarzenia odbył się również konkurs wiedzy przyrodniczej. Nie zabrakło także prezentacji psów myśliwskich, przygotowanej przez Stowarzyszenie Miłośników Gończego Polskiego. Była to wyjątkowa okazja, by zobaczyć te wspaniałe zwierzęta i dowiedzieć się więcej o ich pracy oraz codziennym życiu. Dzieci miały możliwość pogłaskać psy, co dla wielu z nich było niezapomnianym przeżyciem.

O atrakcje zadbały również wszystkie Ochotnicze Straże Pożarne z naszej gminy, które zaprezentowały najmłodszym swoje specjalistyczne samochody oraz sprzęty strażackie. Druhowie w ciekawy sposób przybliżyli zainteresowanym na czym polegają ich działania.

Jednym z kulminacyjnych momentów imprezy był finał akcji "Majówka na dwóch kółkach". Była to inicjatywa mająca na celu promocję aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy mieli za zadanie ukończyć minimum dwie trasy rowerowe oraz odpowiedzieć poprawnie na pytania z formularza konkursowego. Nagrodą główną był nowoczesny rower ufundowany przez Firmę Żywiec Zdrój S.A. Losowanie zwycięzcy odbyło się na scenie o godzinie 17:30. Wśród licznych uczestników, szczęście uśmiechnęło się do Karola Matuszewskiego, któremu serdecznie gratulujemy!

Jak widać było wesoło, kolorowo i ciekawie. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację naszego barwnego Dnia Dziecka oraz wszystkim, którzy na niego przybyli.

W szczególny sposób dziękujemy naszym partnerom, którzy wsparli organizację wydarzenia, a byli to:

 • Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik,
 • METALPOL Węgierska Górka,
 • PSS Społem Węgierska Górka,
 • Wiewióra & Golczyk Architekci sp. z o.o.,
 • Zdzisław Boboń F.H.U.,
 • SAGO sp. z o.o.,
 • radny Grzegorz Sobel,
 • radny Daniel Wochnik,
 • Kwiaciarnia LUCYNA,
 • Piekarnia Cisiec,
 • “ARKOM” – Adam Mucharski,
 • Adam Marszałek

 

Do zobaczenia za rok!

 


Facebook