Zadzwoń do nas

Dziś jest piątek 21 czerwca 2024 imieniny: Alicja, Marta, Alojz
Międzypokoleniowe spotkanie literackie „Codzienność w poetyckiej formie”

Mamy ogromną przyjemność zaprosić wszystkich - i tych najmłodszych, i tych nieco starszych - na międzypokoleniowe spotkanie literackie „Codzienność w poetyckiej formie”, które odbędzie się 6 czerwca 2024 o godzinie 10.30 w Bibliotece w Cięcinie. Działanie będzie stanowiło połączenie czytania najmłodszym przez seniorów klasyki literatury polskiej z warsztatami artystycznymi. To pierwsze spotkanie z czterech planowanych.

Międzypokoleniowe spotkania literackie to ważna inicjatywa w dzisiejszych czasach. Coraz mniej jest domów wielopokoleniowych, dzieci często nie mają możliwości wspólnego celebrowania czytania ze swoimi dziadkami. Pragniemy pokazać najmłodszym i przypomnieć seniorom, że literatura łączy, pozwala na budowanie oraz wzmacnianie więzi międzypokoleniowych. Pobudzanie dziecięcej wyobraźni wspólnym czytaniem i tworzeniem prac plastyczno-artystycznych oraz nietuzinkowe rozwiązania sprawią, że dzieciaki zobaczą, ile radości może dawać czytanie.

Działanie realizowane w ramach projektu: „Szczenięce lata” – literatura w codzienności, codzienność w literaturze. Czytelnicza wędrówka z Melchiorem Wańkowiczem. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 


Facebook