Zadzwoń do nas

Dziś jest czwartek 18 kwietnia 2024 imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

W trakcie interaktywnego przedstawienia, poprzez rymowanki, konkursy i wspólne śpiewanie, dzieci edukowali Bąbel i Pompon, aktorzy z teatru „Nie – Wielki” z Opola. Uczniowie dowiedzieli się m.in. co to jest pobocze i jak się na nim zachowywać, jak bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy, po co są znaki drogowe i co oznaczają. Aktorzy występowali w różnych rolach, np. starszej osoby potrzebującej pomocy, kierowcy autobusu czy policjanta. Dzięki temu dzieci utrwalały sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa i mogły sprawdzić czy na pewno wiedzą jak bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, czy jak bezpiecznie korzystać z transportu publicznego.
Po przedstawieniu dzieci uważnie słuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa, przygotowanej przez policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu asp. Pawła Roczynę i strażaka z Powiatowej Straży Pożarnej w Żywcu Piotra Gawlińskiego. Na zakończenie dzieci otrzymały prezenty: odblaski i zakładki w formie linijki z telefonami alarmowymi.
Cały projekt współorganizowali: Firma Żywiec Zdrój S.A., władze samorządowe Gminy Węgierska Górka, Komenda Powiatowa Policji w Żywcu oraz Powiatowa Straż Pożarna z Żywca. Firma Żywiec Zdrój od kilku lat podejmuje działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły. Poprzez akcję „Bezpieczne dziecko”, przeprowadzoną w 2006r. okolice szkół nr 1 i 2 w Cięcinie zostały dodatkowo oznakowane specjalnymi oznaczeniami na jezdni i znakami drogowymi oraz ograniczono ruch tirów w godzinach, kiedy dzieci idą do lub ze szkoły. Współfinansowano także budowę chodnika w Cięcinie. 
Lekcje bezpieczeństwa w szkołach podstawowych w Węgierskiej Górce i Ciścu miały miejsce 23.03.2009r., natomaist kolejne 6 kwietnia br. w placówkach oświatowych Cięciny i Żabnicy.
Seria przedstawień o bezpieczeństwie w drodze do szkoły jest jednym z elementów programu "BEZPIECZNE DZIECKO", który współorganizatorzy chcą kontynuować. 


Facebook