Zadzwoń do nas

Dziś jest niedziela 25 lutego 2024 imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
Bal Góralski Małego Haśnika

Koniec karnawału już od lat w gminie Węgierska Górka kojarzy się z Balem Góralskim Zespołu Regionalnego Mały Haśnik. To tradycja, która łączy miłośników folkloru, zarówno z naszej lokalnej społeczności, jak i z osób przyjezdnych.

Tegoroczna impreza odbyła się w sobotę 10 lutego w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Żabnicy. Na przybyłych gości czekała góralska muzyka, pyszne regionalne jadło, wyśmienita atmosfera oraz piękny występ Zespołu Mały Haśnik, czyli prawdziwa uczta dla naszych oczu, uszu i serc.

Bal był również idealną okazją do świętowania jubileuszu Małego Haśnika, który jesienią ubiegłego roku obchodził 25-lecie działalności.  

Wójt gminy Piotr Tyrlik złożył na ręce kierowniczki zespołu Grażyny Feil życzenia kolejnych udanych lat pełnych artystycznego rozwoju i sukcesów oraz by każdy kolejny rok przynosił nowe doznania i radość. Podziękował również członkom zespołu za ich zaangażowanie, serce oraz pasję, jaką nieustannie dzielą się z innymi.

Nie obyło się również bez podziękowań od członków i kierownictwa zespołu dla przyjaciół Małego Haśnika.

W imieniu organizatorów pragniemy serdecznie podziękować rodzicom za okazaną pomoc, a wszystkim gościom za wspólną zabawę i spędzony czas.


Facebook