Zadzwoń do nas

Dziś jest niedziela 25 lutego 2024 imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
„Pan Antenka i srebrny kubraczek”, czyli wizyta Świętego Mikołaja w gminie Węgierska Górka

Mikołajki już tuż, tuż… A my już spotkaliśmy się z Świętym Mikołajem. Ale od początku… Zaprosiliśmy dziś najmłodszych mieszkańców gminy Węgierska Górka na Integracyjne Spotkanie Teatralne.

Spektakl „Pan Antenka i srebrny kubraczek” w wykonaniu Teatru Trip był piękną opowieścią. Akcja toczyła się na rogu ulic Szklanej i Różanej w niezwykłym sklepie z zabawkami. Każdej nocy wszyscy mieszkańcy półek sklepowych ożywali i przygotowywali  się do rannych zakupów – każda zabawka marzyła bowiem o tym, by stać się prezentem mikołajkowym. Pewnego dnia do sklepu trafił Pan Antenka, którego piękny i srebrny kubraczek przyciągał wzrok nie tylko chłopców, ale również dziewczynek. Zazdrosne zabawki postanawiały pozbyć się intruza. W całość wydarzeń został wplątany właściciel sklepu, Pan Konrad, który wyglądem przypominał pewnego Świętego... A jak się finalnie okazało nie tylko go przypominał…

Na naszej scenie ku uciesze wszystkich dzieci pojawił się najprawdziwszy Święty Mikołaj. A jak przebiegło spotkanie z nim? Szukajcie Państwo galerii w kolejnych postach!

Integracyjne Spotkanie Teatralne to działanie realizowane w ramach projektu „Literacka lokomotywa – promocja czytelnictwa poprzez warsztaty edukacyjne i niecodzienne spotkania z literaturą”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Facebook