Zadzwoń do nas

Dziś jest poniedziałek 24 czerwca 2024 imieniny: Danuta, Emilia, Jan
„Bądźmy dumni z naszej Ojczyzny, bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami!”
Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt państwowych. Walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polaków, po ponad stuletniej niewoli, kraj odzyskał suwerenność.
Na pamiątkę tych wydarzeń, 11 listopada, w gminie Węgierska Górka organizowane są uroczystości patriotyczno-religijne. Tradycyjnie przedstawiciele władz złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze w miejscach pamięci. Następnie w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Eucharystię odprawili - ksiądz proboszcz parafii Cięcina oraz parafii Cisiec. Homilii przewodniczył ks. Henryk Zątek, który również wygłosił kazanie. O oprawę wydarzenia zadbał chór Quattro Voci, wyśpiewując „Modlitwę o pokój”, „Gaude Mater”, „Gdzie chrzest, tam nadzieja” oraz „Misericordias”. W nabożeństwie uczestniczyły poczty sztandarowe wielu instytucji i organizacji społecznych działających na terenie gminy.
W drugiej części uroczystości uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Węgierskiej Górce zaprezentowali program słowno-muzyczny, nawiązujący do dzisiejszego święta.
Na zakończenie wójt gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik podziękował wszystkim za obecność i wspólne celebrowanie Święta Niepodległości, życząc, abyśmy każdego dnia potrafili doceniać życie w wolnym kraju.

Facebook