Zadzwoń do nas

Dziś jest poniedziałek 24 czerwca 2024 imieniny: Danuta, Emilia, Jan
„Warsztaty z komiksem” - zwieńczenie kreatywnych warsztatów edukacyjnych

Nasz cykl kreatywnych warsztatów edukacyjnych powoli dobiega końca. Przed nami ostatnie spotkanie. Tym razem zapraszamy na „Warsztaty z komiksem”. Odbędą się one w poniedziałek 27 listopada 2023 o godzinie 17:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Węgierskiej Górce (ul. Zielona 43).

Wiele osób komiksy uważa za kiepską literaturę. I to jest błędne myślenie! Komiksy oprócz wartości estetycznych i ludycznych, mają także walory edukacyjne i poznawcze. Piękne kolorowe ilustracje wyrażają emocje, pozwalają lepiej zrozumieć czytany tekst. Przenoszą dzieci do fascynującego świata fantazji i wyobraźni. Barwne oprawa wizualna i niewielka ilość tekstu to zachęta dla dzieci, które dopiero uczą się czytania. Lektura komiksów to świetna rozrywka. Obecnie dostępnych jest mnóstwo komiksów, które poruszają różnorodną tematykę, a więc z pewnością można znaleźć coś dla siebie.

O tym, że komiksy są świetne na pewno przekonają się uczestnicy naszych warsztatów. W wydarzeniu mogą brać dzieci, ale mile widziani są rodzice i opiekunowie! Niech każdy się przekona, jak ogromną moc mają książki i ile korzyści płynie z ich czytania!

Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 33 860 97 87 lub osobiście w Gminnej Bibliotece Publicznej w Węgierskiej Górce.

Działanie realizowane w ramach projektu „Literacka lokomotywa – promocja czytelnictwa poprzez warsztaty edukacyjne i niecodzienne spotkania z literaturą” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Facebook