Zadzwoń do nas

Dziś jest piątek 23 lutego 2024 imieniny: Romana, Izabela, Damian
Spotkanie autorskie z Sylwią Strzelczak

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na spotkanie autorskie z Sylwią Strzelczak, które odbędzie się 24 listopada 2023 r. o godzinie 18.00 w Bibliotece w Żabnicy.

Pani Sylwia jest autorką powieści pt. ,,Baca”, która w czerwcu miała premierę. Prywatnie to mama dwóch córek, szczęśliwa mężatka, miłośniczka: literatury,  podróżowania i grzybobrania. Z zawodu jest nauczycielką języka polskiego w jednej z wodzisławskich szkół podstawowych.

Żabnica to miejsce powiązane z Autorką przez jej dziadków, którym zadedykowała książkę. Kojarzy się jej z czasem dzieciństwa, pieszych wędrówek po lesie, świętami i wszystkim tym, co tak mocno pokochała. Dzisiaj z wielkim sentymentem wraca do tego miejsca i w ,,Bacy” starała się oddać hołd nie tylko dziadkom, ale także tradycjom, podaniom, legendom, które zostały jej przekazane.

A o czym jest książka „Baca”? Poniżej prezentujemy krótki opis.

Kasia jest młodą nauczycielką języka polskiego, która próbuje się odnaleźć po tym, jak jej życie osobiste legło w gruzach. Szuka pocieszenia w rodzinnych stronach, gdzie mieszka jej ukochana babcia. Akcja przenosi się do malowniczej Żabnicy leżącej w Beskidzie Żywieckim. Tam dziewczyna poznaje przystojnego górala. Jak się później okazuje, mężczyzna skrywa mroczną tajemnicę…

 


Facebook