Dziś jest czwartek 02 maja 2024 imieniny: Anatol, Zygmunt, Anastazy
Julia STASICA multimedalistką!

Julia STASICA została multimedalistką zakończonej XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
w sportach halowych Zachodniopomorskie 2023
. W zawodach rozgrywanych w Policach będących Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych w Gimnastyce Artystycznej, Julia po niesamowitej rywalizacji zdobyła 3 medale:

• w wieloboju wywalczyła 2 miejsce uzyskując tytuł Wice Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych
  • w finale układu z piłką 1 miejsce i tytuł Mistrzyni Polski
  • w finale układu z maczugami 1 miejsce i tytuł Mistrzyni Polski

Warto dodać, że podczas Olimpiady Młodzieży Julia jako jedyna zawodniczka z całego Województwa Śląskiego stawała na podium zdobywając cenne medale.

Julia jest mieszkanką Gminy Łodygowice ma 12 lat, a gimnastykę artystyczną trenuje pod okiem Tatiany Hura i Volodymyra Tesevych od 5 roku życia w klubie KS SPARTAK Węgierska - Górka. Julia na tym etapie rozwoju sportowego może pochwalić się już znacznymi sukcesami, wśród najważniejszych są m.in.:

• Zwycięstwo w Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek 2020
  • Medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Łódzkie 2021 - złoty medal w układzie tanecznym
  • Medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Podlaskie 2022 - srebrny medal w układzie z maczugami
  • Wielokrotna Mistrzyni Śląska w klasach młodzieżowych i juniorskich w wieloboju i w układach z przyborami
  • Wielokrotna zwyciężczyni ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów w gimnastyce artystycznej w wieloboju i w układach z przyborami

Gratulujemy Julii wspaniałych sukcesów oraz trzymamy kciuki i kibicujemy jej w dalszych startach.