Zadzwoń do nas

Dziś jest czwartek 13 czerwca 2024 imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
Podróż z książką

„Nie wychodząc z domu,

Nie mówiąc nic nikomu,

W daleką podróż możesz dziś wyruszyć!

Możesz śmiać się i wzruszyć”.

 

2 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. To świetna okazja do realizowania ciekawych pomysłów i inicjatyw. I właśnie dziś w bibliotece w Cięcinie odbyło się niezwykłe spotkanie, w czasie którego wyruszyliśmy w podróż… z książką.

Wszystko za sprawą młodych artystów z klasy IIIb ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Cięcinie, którzy pod okiem pani Joanny Proksy i pani Doroty Hatali, przygotowali piękny program literacko-artystyczny. Przeczytali nam i zaprezentowali swoją interpretację dwóch baśni: o królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach oraz o rybaku i złotej rybce. Wydarzenie na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci, dzieciaki z ogromnym zainteresowaniem oglądały występ swoich koleżanek i kolegów. Przestawienie obejrzeli uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich oraz zaproszeni goście, w wśród nich: wójt gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Cięcinie Marek Duraj, dyrektor Przedszkola w Cięcinie Barbara Matuszewska oraz dyrektor Ośrodka Promocji Gminy Węgierska Górka Dominika Matuszewska.

Na zakończenie spotkania wszyscy zostali obdarowani drobnym słodkim poczęstunkiem i pamiątkowymi zakładkami.

Mamy nadzieję, że dzięki takim inicjatywom uda się nam zaszczepić w najmłodszych miłość do książek! Do zobaczenia wkrótce!


Facebook