Zadzwoń do nas

Dziś jest czwartek 18 kwietnia 2024 imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

Dzieciaki nie siedźcie w domu i spędźcie z nami czas! Już 27 stycznia 2023 r. zapraszamy na niezwykłą WYCIECZKĘ DO KOPALNI SOLI W BOCHNI, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - trasa turystyczna z podziemną przeprawą łodziami. Koszt wycieczki to 160 zł/os. (cena zawiera: bilet wstępu, usługę przewodnicką, transport, ubezpieczenie, opiekę).

Wyjazd: godz. 7.00 parking przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Węgierskiej Górce

Konieczne posiadanie obuwia i ubioru dostosowanych do warunków atmosferycznych i terenowych. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zapisów.
Karta zgłoszeniowa oraz regulamin dostępne na stronie www.wegierska-gorka.opg.pl

Kopalnia Soli w Bochni wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

Unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze tworzą wyjątkowe, zadziwiające podziemne miasto. Część trasy pokonuje się pieszo, a część to przeprawa łodziami przez zalaną komorę solną. Jest to wyjątkowa atrakcja kopalni w Bochni. Zwiedzanie kończy się pobytem w największej z komór o nazwie Ważyn.

Wyjątkową i unikatową atrakcją bocheńskiej kopalni jest Podziemna ekspozycja multimedialna. Wycieczka po kopalni ma charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikom w opowiadaniu o historii kopalni pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha, z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni.

Program: Przejazd do Bochni – zwiedzanie kopalni soli, powrót do Węgierskiej Górki.

Na wycieczkę zapraszamy dzieci od 6. roku życia.  Dzieciaki mogą uczestniczyć w wycieczce same lub z opiekunem. 


Załączniki:


Facebook