Zadzwoń do nas

Dziś jest wtorek 21 maja 2024 imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
Rusza budowa Centrum sportu rekreacji i wypoczynku wodnego w Węgierskiej Górce.

Dziś została podpisana umowa z generalnym wykonawcą - Firmą "Wodpol" Sp. z o.o. z siedzibą w Żywcu na budowę Centrum sportu rekreacji i wypoczynku wodnego w Węgierskiej Górce. Zakres prac obejmuje budowę dwóch basenów zewnętrznych - czyli basenu rekreacyjno-pływackiego i basenu dla dzieci z urządzeniami wodnymi wraz z kompleksowym zagospodarowaniem terenu wokół basenu. Na tym etapie zostanie wybudowana całkowita bryła budynku zaplecza basenowego z kompletną elewacją zewnętrzną, w której będą się mieścić pomieszczenia techniczne związane z obsługą całego kompleksu.

Docelowo w kolejnych etapach realizacji inwestycji w budynku tym znajdzie się strefa wellness, basen wewnętrzny, zaplecze gastronomiczne oraz szereg innych pomieszczeń docelowo obsługujących centrum sportu rekreacji i wypoczynku w Węgierskiej Górce.

Termin realizacji tego zadania ustalono do 20 miesięcy od dnia podpisania umowy. Ogólny koszt określonego powyżej zakresu prac opiewa na kwotę 20 785 280 zł brutto. Inwestycja będzie realizowana ze środków pozyskanych z Programu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL),  Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, Subwencji Ogólnej Budżetu Państwa oraz środków własnych Gminy Węgierska Górka.


Facebook