Zadzwoń do nas

Dziś jest czwartek 13 czerwca 2024 imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
Marsz Nordic Walking „Chodzę Bo Lubię” - Bielsko Biała

Gmina Bielsko-Biała wspólnie z Fundacją Rozwoju Sportu, Turystyki i Rekreacji „Na Przełaj” oraz we współpracy z Bielsko-Bialskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, zapraszają do udziału w Marszu Nordic Walking pod hasłem „Chodzę Bo Lubię”. Marsz odbędzie się 30 września br. Start i meta Marszu Nordic Walking zlokalizowane będą przy Hali Widowiskowo-Sportowej, przy ulicy Karbowej 26.

Uczestnicy będą mieli do wyboru trzy trasy o zróżnicowanym stopniu trudności:

TRASA 1 - zawodnicza
Start z Hali Widowiskowo-Sportowej (ul. Karbowa 26), marsz ścieżką na Dębowiec, następnie podejście do górnej stacji kolejki na Szyndzielnię, pętla i powrót tą samą trasą. 
Długość ok. 13 km, trasa wymagająca, na której zostanie rozegrana rywalizacja sportowa o Puchar Prezydenta Miasta - na trasie zostanie dokonany pomiar czasu.

TRASA 2 - rekreacyjna
Start z Hali Widowiskowo-Sportowej (ul. Karbowa 26), marsz ścieżką na Dębowiec, następnie „traktem konnym” do punktu kontrolnego (w kierunku Wapienicy), pętla i powrót tą samą trasą.
Długość ok. 8 km, trasa średnio trudna, marsz na tej trasie ma charakter rekreacyjny i nie jest dokonywany pomiar czasu.

TRASA 3 - rekreacyjna

Start z Hali Widowiskowo-Sportowej (ul. Karbowa 26), podejście do schroniska na Dębowcu, następnie zielonym szlakiem w kierunku dolnej stacji kolejki na Szyndzielnię i dalej do punktu Olszówka – Źródło Sahara tuż obok stacji kolejki, powrót ścieżką w stronę Olszówki Górnej, ul. Skrajną i ul. Karbową do punktu startu. Długość ok. 5 km, trasa łatwa, odpowiednia dla początkujących, marsz ma charakter rekreacyjny i nie jest dokonywany pomiar czasu.

PROGRAM IMPREZY:

8:00 – 10:50 – rejestracja uczestników, możliwość wypożyczenia kijów do nordic walking, nauka podstaw techniki marszu nordic walking, omówienie zdrowotnych walorów nordic walking, rozgrzewka z instruktorem

10:50 – otwarcie imprezy, powitanie uczestników i zaproszonych gości, 

11:00 – wymarsz na TRASĘ NR 1

11:10 – wymarsz na TRASĘ NR 2

11:20 – wymarsz na TRASĘ NR 3

12:00 – 13:00 – przybywanie na metę uczestników marszu 

13:00 – 14:30 – impreza plenerowa, atrakcje towarzyszące 

14:30 – wręczenie nagród w poszczególnych kategoriach, zakończenie imprezy.

 Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy na stronie: www.fundacjanaprzelaj.pl

Facebook