Zadzwoń do nas

Dziś jest czwartek 13 czerwca 2024 imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
UKS MASYW po raz kolejny na podium

Najlepszy w gminie, najlepszy w powiecie, 2 w województwie i 7 w Polsce, o kim mowa? Paweł Talik, zawodnik UKS-u Masyw Cięcina potwierdził swoja wysoką formę na XVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich rozgrywanej w Sieprawiu. Warto dodać iż była to najważniejsza impreza sezonu dla kategorii ‘Junior Młodszy’.

Trasa zawodów, poprowadzona została na stoku tamtejszego wyciągu narciarskiego, była ona bardzo wąska i wymagała dużych umiejętności technicznych od zawodników. Dodatkowym utrudnieniem było błoto, które powstało po padającym dzień wcześniej rzęsistym deszczu.

 Młody zawodnik Cięcińskiego klubu dzięki bardzo dobrym startom zakwalifikował się do ścisłego finału Olimpiady Młodzieży na 9 miejscu zapewniając sobie w ten sposób dobrą pozycję startową. Po rundzie rozjazdowej Paweł znajdował się na 13 pozycji, jednak po każdym okrążeniu przesuwał się do przodu, mijając kolejnych zawodników. Szczególnie dobrze zawodnik Masywu sprawował się na podjazdach odrabiając stratę do rywali.

To kolejny sukces na koncie tego zawodnika, miejmy nadzieję że nie ostatni w tym sezonie.

 

Izabela Dyrlaga


Facebook