Zadzwoń do nas

Dziś jest sobota 18 maja 2024 imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

Będąc w stolicy podjęliśmy służbę, pełniąc wartę w Belwederze przy trumnie p. prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, układając kwiaty i znicze, pomagając starszym osobom. Pilnowaliśmy porządku podczas mszy żałobnej na placu Piłsudskiego oraz przed Pałacem Prezydenckim. Kierowaliśmy ludzi, którzy osobiści chcieli oddać cześć, pomodlić się przy trumnach pary prezydenckiej. Ludzie czekając w kolejce dzielili się z nami swoimi przemyśleniami dotyczącymi tego tragicznego wydarzenia. Ze strony wielu osób spotkaliśmy się z ogromem życzliwości oraz wyrazami wdzięczności. Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć we Mszy żałobnej prezydenta Kaczorowskiego, instruktora harcerskiego, komendanta Szarych Szeregów, wieloletniego przewodniczącego Związku Harcerstwa Polskiego. Po nabożeństwie odbył się koncert oraz kominek. Wzięła w nim udział rodzina pana prezydenta, pani Karolina Kaczorowska wraz z córkami, które podzieliły się z obecnymi swoimi wspomnieniami. Było to niezwykłe przeżycie, które na pewno pozostanie za zawsze w naszych sercach.
W niedzielę 18 kwietnia udaliśmy się na krakowskie błonia, gdzie o godzinie 12 odbyła się Msza Święta, a następnie zgromadzeni ludzie oglądali na telebimach transmisje z uroczystości pogrzebowych na Wawelu. Również tam pełniliśmy służbę porządkową. Były to dni pełne wydarzeń i działań, ale przede wszystkim refleksji i zadumy, ogromna lekcja patriotyzmu i solidaryzmu.
Dziękujemy serdecznie Panu Wójtowi Piotrowi Tyrlikowi oraz pracownikom Gminy Węgierska Górka za umożliwienie wyjazdu na uroczystości żałobne w Warszawie i Krakowie. 

I przyszła ta co nie patrzy na urzędy
ta która nie omija biednego ni bogatego
rozwarła ramiona po dziesiątki istnień
przerywając nić życia jednym cięciem
cierpimy nie po stanowisku lecz człowieku
ojcu matce synu córce siostrze bracie
zapłonęły milionami płomieni znicze
niech się pamięć o ich czynach marzeniach
nie skończy gdy się dopalą ...
słów wypowiedzianych nie cofniemy
nie wrócimy biegu rzeki ani czasu
wspólną refleksję przemieńmy w czyny
śmierć tym większy ma bowiem sens
im bardziej życie lepszym czyni …

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!
phm. Anna Pawlusińska


Facebook