Zadzwoń do nas

Dziś jest sobota 27 lipca 2024 imieniny: Julia, Natalia, Aureliusz
STOKI NARCIARSKIE WIERCHOMLI TEŻ DLA KOLARZY GÓRSKICH Z UKS MASYW CIĘCINA

W dniu 9.06.2012. kolarze UKS MASYW Cięciana wystartowali w zawodach XC zaliczanych do Pucharu Polski.

Trasa została wytyczona na stokach stacji narciarskiej DWIE DOLINY w miejscowości Wierchomla koło Muszyny.

Wymagała ona od kolarzy dużej wytrzymałości fizycznej z racji dużych przewyższeń oraz bardzo dobrej techniki ponieważ zjazdy były ciasne, strome i śliskie z powodu padającego deszczu.

W tych trudnych warunkach Jakub Ficoń przedzierając się do przodu po około 500m, kiedy zajmował trzecią pozycję złapał gumę i w ten sposób pokonał go pech, który prześladuje go od początku sezonu.

Drugi z zawodników startujący w Wierchomli to Paweł Talik,zaraz po starcie wywalczył drugą pozycję i pomimo zaciętych ataków ze strony rywali dowiózł ją do mety i po raz kolejny zdobył punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski XC.

Władze klubu gratulują oraz życzy dalszych sukcesów a Kubie pokonania pecha w najbliższych zawodach typu XC „O Puchar Tarnowa”