Zadzwoń do nas

Dziś jest wtorek 21 maja 2024 imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Otóż, korzystając z faktu (tylko 1.50), że rodzice wybierali się na wywiadówki swoich pociech, zorganizowaliśmy koncert charytatywny na rzecz naszego kolegi Piotrka, który parę miesięcy temu uległ poważnemu wypadkowi. Imprezę tę zorganizowali wspólnie uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej, gimnazjum oraz Hufiec ZHP w Węgierskiej Górce.
Hasłem przewodnim koncertu było „TRZYMAJ SIĘ PIETREK”, a prowadzącymi byli szałowa Natalia Sordyl oraz szykownie wyglądający w garniturku Bartłomiej Kubaszek. Na koncercie pojawił się też sam Piotrek.
W tym jakże zacnym przedsięwzięciu wzięło udział wiele „gwiazd” polskiej i światowej estrady. Jako pierwsze na scenie pojawiły się słynne gitarzystki z zespołu „ZIOM bo ZIOM” w składzie: Zuzanna Wiktoria Jeleń, Izabella Kubica, Ola Zyzak, Maria-Magdalena Ślepaczuk. Występ ten uświetniły swymi krystalicznymi głosami wokalistki Ewa Nowak oraz Magdalena Tracz.  „NARVANA” też dała niezły popis. W skład zespołu wchodziły: Aleksandra Szokiel, Małgorzata Gawlińska, Katarzyna Kupczak i Karina Wojciuch pod batutą pani Moniki Wójtowicz. Publika wpadła w szał, kiedy zrobiło się różowo, bowiem na scenę wkroczyły „Roztańczone małolaty” w składzie: Aleksandra Tracz, Lucyna Stec, Julia Trojanowska, Monika Wisła i Patrycja Hankus. Pieczę nad nimi sprawowała pani Bożena Hazuka. Kolejnymi gwiazdami tego wieczoru były boginie z grupy „Black Angels”, które wystąpiły w składzie: Sylwia Sychowska, Agata Piela, Grażyna Gawlińska, Łucja Bury, Izabela Jochacy i Kinga Chwil. Swoim występem zachwyciły wszystkich.
W całą akcję zaangażowały się także dzieciaki z grupy tańca towarzyskiego, ale największą niespodziankę sprawiła nam wielce odważna bogini tańca towarzyskiego dyrektor szkoły podstawowej pani Irena Lach.
Swoim występem, który przyprawił publiczność, a zwłaszcza kobiety o dreszcze był zespół „Dżouk”. Swym „dżemowym” głosem zachwycił nas wokalista Rafał Matuszewski (czyt. Ramzes). Na perkusji zagrał Paweł Indyk, na gitarze basowej Arek Suława, a solówkami na gitarze elektrycznej popisał się Grzesiek Pawlus. „Broot” również zakłócił nasz wewnętrzny spokój. Było miło. Wokalistą zespołu był przeuroczy Tomasz Tomiczek. Na gitarach zagrali: Michał Figura i Dawid Gilowski, a na perkusji zagrał, już wcześniej wspomniany Ramzes. Oba zespoły zaprezentowały nam utwory swojego autorstwa.
Gwoździem koncertu (niczym pinezka na naszej klasie) był występ zespołu „DzieńdoBryś”. Ta znana na całym świecie kapela zaprezentowała znane nam wszystkim utwory, jak: „Konik na biegunach”, „Ale to już było”, „Chodź pomaluj mój świat” i „Pokaż na co cię stać”. Na basie wymiatał nasz zacny dyrektor Piotr Bryś, na klawiszoskrzynce (czyt. keyboard) Monika Wójtowicz, na perkusji Michał Bryś, natomiast wokalem zachwyciła nas rozchwytywana Magdalena Tracz. Pani Ula Figura zagrała na gitarze oraz udzielała głosu w anielskim chórze w składzie: Alicja Salamońska, Irena Bryś, Aleksandra Stasica, Kamila Pawlus oraz Anna Kupczak.
Całość uzupełniały jakże szykowne kobietki (m.in. Maria Marchewka, Magdalena Machała, Klaudia Szczotka, Ewa Nowak), które przez cały koncert zbierały pieniądze do puszek ze specjalnymi banderolami z hasłem przewodnim koncertu ”TRZYMAJ SIĘ PIETREK”.
Wszystkie zebrane datki zostaną przekazane na zakup artykułów i sprzętu, potrzebnych do pielęgnacji i funkcjonowania naszego kolegi Piotrka.
Wszystkim, którzy opuścili swój serial i poświęcili chwilę czasu dla Piotrka
BARDZO GORĄCO DZIĘKUJEMY!!!
Aha!
Jeszcze na koniec chcemy poinformować, że w trakcie koncertu zebraliśmy 4947,39 zł. Sporo! Dziękujemy w imieniu swoim, Piotrka, jego rodziny i organizatorów zbiórki.
Organizatorzy imprezy Publiczne Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Węgierskiej Górki oraz Hufiec ZHP Węgierska Górka dziękują wszystkim zespołom i osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy.

Maria Marchewka,
Magdalena Machała,
Maria-Magdalena Ślepaczuk,
Ewa Nowak
Błędy sprawdziła mgr Anna Kupczak.
Z lekcji zwolniła mgr Urszula Figura.


Facebook