Zadzwoń do nas

Dziś jest czwartek 13 czerwca 2024 imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Klub Sportowy „Futsal” Węgierska Górka reprezentował naszą gminę w XII turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” rocznik 2002 i młodsi, który odbył się 18.05.2012r. na boisku Śrubiarni w Żywcu. Nasza drużyna w składzie:

1. Andrzej Kupczak – Węgierska Górka

2. Kordian Mozol – Węgierska Górka

3. Konrad Pawlus – Węgierska Górka

4. Bartłomiej Gruszecki - Cięcina

5. Cyryl Figura - Cięcina

6. Mikołaj Stopka - Cięcina

7. Mateusz Dygas - Żabnica

8. Miłosz Bieroński - Żabnica

9. Michał Motyka – Żabnica

Trenerzy: Dariusz Gluza, Kuś Sławomir

Kierownik drużyny : Stanisław Figura

wygrała wszystkie cztery spotkania strzelając 17 bramek, tracąc 1 i zajęła I miejsce w powiecie żywieckim kwalifikując się do finału województwa śląskiego, który odbędzie się 30.05.2012r. w Dankowicach.

Podczas turnieju finałowego oprócz rozgrywek będzie przeprowadzona ogólnopolska „Akcja Flaga”. Sponsor turnieju firma Tymbark oraz jego organizator Polski Związek Piłki Nożnej przygotowali w ramach tej akcji niezwykłą niespodziankę , dzięki której młodzi piłkarze i piłkarki, będą mogli spełnić marzenie każdego fana futbolu, o spotkaniu ze swoimi piłkarskimi idolami. Nawet najmniejsze gesty w postaci podanej ręki, czy krótkiej rozmowy, z pewnością wyzwolą w nich dodatkową motywację, aby jeszcze mocniej pracować na treningach i pozwolą uwierzyć w to, że wszystko jest możliwe.

Na 16 finałach wojewódzkich Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, jego uczestnicy podpiszą 16 flag reprezentacji występujących w UEFA Euro 2012. W każdym województwie będzie podpisywana flaga innego kraju. Nasze województwo śląskie wylosowało flagę Holandii. Wsparciem akcji będzie również 16 ambasadorów Akcji Flaga w osobach znakomitych polskich piłkarzy, naszym ambasadorem będzie Arkadiusz Piech. Zwycięskie drużyny chłopców i dziewcząt z każdego finału w nagrodę przekażą jedną z tych flag gwiazdom jednego z 16 zespołów - uczestników UEFA Euro 2012.

Dla dzieci i trenerów, będą to na pewno niesamowite i wyjątkowe chwile, dlatego trzymamy kciuki za klub sportowy „Futsal”, który reprezentuje naszą gminę Węgierska Górka.

Facebook