Zadzwoń do nas

Dziś jest poniedziałek 22 kwietnia 2024 imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
XXVI Dni Gminy Węgierska Górka

Serdecznie zapraszamy Państwa na XXVI Dni Gminy Węgierska Górka, które odbędą się w dniach 2-4 sierpnia 2019 r. na Bulwarach w Węgierskiej Górce.

Bilety wstępu będą do nabycia przy wejściach na teren imprezy w sobotę i niedzielę od godziny 14:00, cena: 10 zł.


Program imprezy prezentuje się następująco:

PIĄTEK – 2 SIERPNIA:

16:00 – Bulwary w Węgierskiej Górce:

- Gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez harcerzy z Hufca ZHP Węgierska Górka, pokazy strażackie, warsztaty z Beskidzką Grupą GOPR

18:00 - Kościół Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce:

- Uroczysta Msza Święta rozpoczynająca Dni Gminy Węgierska Górka

- Koncert Chóru „Echo” z Zebrzydowic


SOBOTA – 3 SIERPNIA OD GODZ. 16:00:

-  Koncert zespołu regionalnego „Mały Haśnik” z Żabnicy

- Uroczyste otwarcie przez Wójta Gminy Węgierska Górka Piotra Tyrlika

-  Występy zespołów z Węgier: Pákozd, Lengyeltóti

- Rozstrzygnięcie konkursów: „Najpiękniejszy ogród w Gminie Węgierska Górka”, „Gmina  w oczach dziecka” oraz Międzynarodowego Przeglądu Kulinarnego

- Koncert zespołu MUSLE     

19:00  Łobuzy

21:00  Elektryczne Gitary

- Dyskoteka z Fanatic Sounds       


NIEDZIELA – 4 SIERPNIA OD GODZ. 16:00:

-  Koncert Parafialnej Orkiestry Dętej „Barka” z Żabnicy

- Pokaz kulinarny Remigiusza Rączki - kucharza, restauratora, jurora konkursów kulinarnych i gospodarza telewizyjnego programu kulinarnego „Rączka gotuje” emitowanego na antenie TVP3 Katowice

-  Występy  Laureatów 4. edycji Konkursu „Rozwiń skrzydła…”

- MaRio

19:00  Akurat

21:00  ØRGANEK

- Pokaz sztucznych ogni

- Dyskoteka z Fanatic Sounds     


IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

- SOBOTA, godz. 9:00 – Stadion w Węgierskiej Górce:

V Święto Małego Piłkarza z klubem Futsal pod honorowym patronatem Wójta Gminy Węgierska Górka Piotra Tyrlika

- NIEDZIELA, godz. 7:00 – rzeka Soła w Węgierskiej Górce:

Muchowe Mistrzostwa Koła PZW Węgierska Górka


W sobotę zabawę rozkręcą polskie zespoły muzyczne wykonujące muzykę disco polo:

MUSLE - Zespół składa się z trzech osób: głównego założyciela Tomasza "Timona" Okarmusa ze Skawiny, Mateusza "Jey-Jey" Lelka z Zelczyny i pochodzącego z Wadowic, a mieszkającego w Tomicach Wiktora "Gałgana" Kwarciaka.,

- ŁOBUZY - Wokalistą zespołu jest Bogumił Romanowski, znany pod pseudonimem Boogie lub wcześniej Discomił. Zespół zadebiutował w 2015 singlem „Ona czuje we mnie piniądz”, który ukazał się 2 lipca 2015 nakładem wytwórni muzycznej My Music. Utwór stał się ogólnopolskim przebojem. Jak sami o sobie piszą: „ŁOBUZY to projekt, który wstrząsnął polską sceną muzyczną”. Liczymy, że porwą nas wszystkich do zabawy, którą zakończy występ sobotniej gwiazdy, znanego wszystkim zespołu ELEKTRYCZNE GITARY. To uznany na rynku muzycznym zespół, z wieloletnim stażem i ogromnym dorobkiem muzycznym i artystycznym. W 2019 roku Elektryczne Gitary rozpoczynają obchody jubileuszu 30 lecia! Na swoim koncie mają ponad 1,5 mln sprzedanych płyt, w tym 4 płyty platynowe i 7 złotych. Zespół zagrał ponad 1000 koncertów w kraju i blisko 100 zagranicą (USA, Kanada, Wielka Brytania, Niemcy, Litwa, Belgia). Nagrał muzykę do filmów, takich jak: Kiler, Kiler-ów 2, Kariera Nikosia Dyzmy i ostatnio do filmu Sztos 2. Zrealizował muzykę do seriali telewizyjnych: Bulionerzy, Pokój 110, Taksówka jedynki, oraz muzykę do reklam. Któż nie zna takich hitów, a właściwie to już kanonów polskiej muzyki, jak: „Jestem z miasta”, „Włosy”, „Kiler”, „Co ty tutaj robisz”, „Dzieci”, „Koniec”, „Przewróciło się” „Co powie ryba”, „Dywizjon 303”, „Nic mnie nie rusza” - to tylko niektóre z powszechnie znanych i lubianych utworów zespołu. Na występach ELEKTRYCZNYCH GITAR, bawią się zarówno ludzie młodzi, jak i nieco starsza publiczność.

W niedziele na scenie gościć będziemy zespół AKURAT oraz ØRGANEK.

AKURAT to niepowtarzalne zjawisko na polskiej scenie. Zespół ceniony za świetny koncertowy show, ale także za inteligentne, dowcipne oraz zaangażowane teksty. AKURAT ma na koncie utwory zaliczane do czołówki polskich protest songów  np.: Do prostego człowieka, czy Wiej-ska, oraz  z drugiej strony - lekkie piosenki, „evergreeny” chętnie wykorzystywane przez wszelkie coverbandy grające na imprezach i weselach  jak Lubię Mówić z Tobą czy Hahahaczyk (Dyskoteka Gra).

Status gwiazdy sceny niezależnej AKURAT zdobył 3 krotnym występem na Przystanku Woodstock. Później był Jarocin, Fama, występy w 7 europejskich krajach oraz koncerty na żywo w Polskim Radio.

To wszystko plus kolejne udane płyty: Prowincja, Fantasmagorie, Optymistyka, Człowiek, Akurat gra Kleyffa i jedną Kelusa, Nowy Lepszy Świat, z której pochodzi przebój Przed Snem; sprawiły, że AKURAT ze swoim energetycznym show, stał się obowiązkowym punktem programu większości Juwenaliów i częstym gościem Dni Miast.

W 2016, po czterech latach milczenia, zespół Akurat pokazał światu swoje najnowsze dzieło: płytę Nowy Lepszy Świat. I trzeba przyznać, że jest to prawdziwe „wejście smoka”!

Akurat zaskakuje brzmieniem, doborem instrumentów, a przede wszystkim zmianą stylistyki, do której zdążył przyzwyczaić swoich fanów. To prawdziwa muzyczna i wizerunkowa wolta.

Po ponad 20 latach działalności zespół nie musi już nic nikomu udowadniać. Ugruntowana pozycja na polskiej scenie poparta jest również dojrzałością stricte techniczną. Akurat na swoje koncerty ciągle przyciąga tłumy i mimo, że na przestrzeni lat skład zespołu kilkukrotnie się zmieniał – dwie rzeczy pozostały niezmienne – energia oraz szczerość przekazu. Zespół z Bielska-Białej to nie lider, hit czy moda -  to kolektyw zawodowych muzyków, w którym każdy świetnie opanował swój fach nie tracąc przy tym charakteru oraz radości z bawienia się muzyką.

ØRGANEK - grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tekstów, opowiadań i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Tomasz Organek jest również Ambasadorem Honorowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz posiadaczem własnej Katarzynki w Piernikowej Alei Gwiazd. Do chwili obecnej zespół wydał dwie płyty długogrające, (Głupi 2014 – nominacja do Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Rock oraz Czarna Madonna 2016 – Fryderyki 2017 w kategorii Album Roku Rock oraz Piosenka Roku ) – oba albumy uzyskały status platynowej płyty. Przez dwa lata (2016 – 2017) zespół był trzonem Orkiestry Męskiego Grania i jest współautorem dwóch płyt koncertowych MGO, które również pokryły się platyną. Dyrektorem muzycznym obu edycji był Tomasz Organek.

W skład zespołu wchodzą: Tomasz Organek (gitara, śpiew), Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Robert Markiewicz (perkusja). Zespół zagrał do chwili obecnej kilkaset koncertów w Polsce i za granicą (Litwa, Francja, Anglia, Szkocja, Irlandia, Szwajcaria, Bułgaria) ciesząc się ogromnym zainteresowaniem publiczności oraz wielomilionową oglądalnością swoich teledysków. Jego piosenki zajmują czołowe miejsca na listach przebojów polskich rozgłośni radiowych. ØRGANEK jest również stałym bywalcem największych polskich festiwali (m.in Woodstock Festival, Jarocin Festival, Open’er Festival, Orange Festival, Męskie Granie, Europejski Stadion Kultury, CJG Festiwal, Green Festival i wiele innych).

Jesienią tego roku grupa ØRGANEK wydaje suplement do płyty Czarna Madonna, który zawierać będzie wszystkie piosenki kojarzące się z jego działalnością, co jednocześnie można będzie potraktować jako podsumowanie pięcioletniej działalności oraz wstęp do nowego etapu, który grupa chce zacząć nowym albumem planowanym na jesień 2019.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy!


Facebook