Zadzwoń do nas

Dziś jest czwartek 13 czerwca 2024 imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

W nowym sezonie naszą drużynę zasilił Michał Krutak . Po czterech kolejkach LUKS Węgierska Górka pokonując kolejno zespoły z Brennej 9:1, Tychów 10:0, Kozy III 10:0, Haźlach 9:1, zajmuje 1 miejsce w swojej grupie.
W hali sportowej naszej miejscowości prowadzona jest również szkółka tenisa stołowego do której swój akces zgłosiło już 32 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów . Duże zainteresowanie tą dyscypliną sportu nabrało szczególnego charakteru po zatrudnieniu przez Prezesa naszego klubu Andrzeja Pielichowskiego trenera Sebastiana Górę. Jest to osoba bardzo znana jako trener i zawodnik. Zwycięzca wielu turniejów na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Największe sukcesy osiągnął jako junior.
Jako trener wychował wielu świetnych zawodników , którzy grają w klubach II ligowych i
zajmują czołowe miejsca na turniejach. Jako zawodnik wprowadził wiele klubów do wyższych lig tenisa stołowego. Przykładem jest ostatni klub w którym obecnie gra w II lidze tj. Mirex Kozy , który wcześniej grał jedynie w lidze III. Zajęcia z tym trenerem któremu pomaga Mirosław Matuszewski odbywają się w wszystkie czwartki o godz. 18.00 i soboty o godz. 9.00. Jest możliwość gry na hali również w poniedziałek o godz. 17.30. Sympatyków tej dyscypliny sportu bez względu na wiek serdecznie zapraszamy.
Gdy mowa o wieku należy wymienić duży sukces jaki zdołano osiągnąć poprzez organizację w dniach 10 i 11 grudnia ogólnopolskiego turnieju weteranów do którego zgłosiło się ponad 100 zawodników . Rodzina tenisistów, bo tak należy określić zawodników którzy od wielu lat spotykają się na tego typu imprezach w samych komplementach wypowiadała się o organizatorach a co za tym idzie naszej gminie, gdzie z wyjątkową gościnnością spotkała się w ośrodku wypoczynkowym Azalia prowadzonym przez Prezesa Klubu Andrzeja Pielichowskiego oraz o samym turnieju w przepięknej hali sportowej.
Na podkreślenie zasługuje udział w turnieju przedstawiciela organizatora w osobie Bogusława Madeja , który godnie zaprezentował się na swoim terenie plasując się na III miejscu. W swej kategorii w rankingu nadal jest na pierwszym miejscu w Polsce.
Warto również wspomnieć o najmłodszym członku naszego klubu 10 letnim Mateuszu Dadak.
Ten zawodnik mimo młodego wieku osiąga wysokie lokaty na Okręgowych Turniejach Klasyfikacyjnych o tytuł Mistrza Ślaska w kategorii żaków. Dwukrotnie w Łaziskach i Sosnowcu zdobył 4 miejsce w województwie i będzie dalej reprezentował nasze barwy pod czujnym okiem wspomnianego trenera Sebastiana Góry.
Skoro mowa o organizacji turniejów należy jeszcze dodać , że w październiku odbyły się dwa turnieje w Węgierskiej Górce.
Jeden o puchar Wójta Gminy Węgierska Górka dla dzieci i młodzieży oraz memoriał im. Mieczyslawa Madeja. Oba cieszyły się dużą frekwencją i pozytywnymi opiniami w środowisku tenisowym.
Na koniec, a właściwie powinienem zrobić to na początku, to szczególne podziękowania dla tych którzy wspomagają nasze działania w popularyzacji tej dyscypliny sportu i wspierają ją finansowo są to:
Rada Gminy Węgierska Górka i Wójt Piotr Tyrlik, Prezes Klubu Andzrej Pielichowski, Prezes Banku Tadeusz Juraszek, Żywiec Zdrój
ze sportowym pozdrowieniem wiceprezes LUKS Węgierska
Górka mgr Mirosław Matuszewski.

Powyżej  przedstawiamy fotorelacje z Ogólnopolskiego Turnieju Weteranów który odbył się w Hali Widowiskowo Sportowej w Węgierskiej Górce 10-11.12.2011 r.


Facebook