Zadzwoń do nas

Dziś jest piątek 21 czerwca 2024 imieniny: Alicja, Marta, Alojz

Mimo odniesionej wcześniej kontuzji stopy, pojechał na Mistrzostwa gdzie z pewnością nie był faworytem a jednak wywalczył znaczący sukces. W trakcie zawodów wykazał się niezwykłą odpornością i pokazał twardy góralski charakter. Stoczył dobre walki pokonując zawodnika gospodarzy oraz mistrza Anglii. W półfinale spotkał się z innym niemieckim kickbokserem, obrońcą tytułu Mistrza Świata z ubiegłego roku. Witek przegrał walkę po kontrowersyjnej decyzji sędziowskiej i zajął 3 miejsce. Wynik osiągnięty na Mistrzostwach Świata zdecydowanie należy uznać za wielki sukces.

Zawodnik już wcześniej osiągnął dobry wynik, wywalczył bowiem tytuł wicemistrza Polski w tej samej dyscyplinie w czerwcu bieżącego roku. Do zawodów sportowych przygotowywał się na Bałkanach, gdzie przebywał na stypendium naukowym.

Witek to student bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej, sportem zajmuje się od kilku lat, na co dzień trenuje w Gimnazjum w Milówce. Technikę bokserską szlifuje pod okiem Tomasza Wolnego a techniki nożne doskonali dzięki pomocy senseja Andrzeja Dudki.

Zawodnikowi gratulujemy wyników jakie osiąga i życzymy dalszych sukcesów sportowych.


Facebook