Zadzwoń do nas

Dziś jest piątek 21 czerwca 2024 imieniny: Alicja, Marta, Alojz

Po przeciwnych stronach siatki stanęły drużyny – "Magda i Górale" oraz "Kuba i Przyjaciele", prowadzona przez piłkarza drużyny Borusia Dortmund Jakuba Błaszczykowskiego. W piłkarskiej drużynie zagrali ponadto Łukasz Piszczek , Jerzy Brzęczek, Maciej Włoch, Dawid Błaszczykowski i Sebastian Brzęczek. Z kolei w drużynie Magdy oprócz jej córki Izabeli zagrali Jerzy Pawlus  - pomysłodawca całej imprezy, Dariusz Duc, Robert  Walczak, Dariusz Lux, Wiesław Tlałka, Artur Pawlus i Marcin Tlałka. Zespół Błaszczykowskiego, przy trenerskim wsparciu byłego selekcjonera polskich siatkarzy Wiktora Kreboka, okazał się lepszy triumfując 2:1 w setach (24:26, 25:20, 26:24).  Dodajmy, że piłkarze popisywali się nie tylko zwartą grą w siatkówkę, ale oczywiście również i swoimi futbolowymi umiejętnościami.

W przerwach między setami licytowano pamiątki i przedmioty, podarowane przez znanych uczestników meczu i gwiazdy wspierające cel imprezy – największą popularnością cieszyły się koszulki polskich sportowców, m.in. koszulka z autografem Adama Małysza, koszulki piłkarskie Piszczka, Błaszczykowskiego oraz Brzęczka, dwie koszulki Śliwy, koszulka siatkarza Piotra Gruszki czy klubowe koszulki przekazane przez BKS Aluprof Bielsko-Biała oraz Jastrzębski Węgiel. Szczególnie koszulki Jerzego Brzęczka, Jakuba Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka rozchodziły się jak świeże bułeczki, a dochód z ich licytacji wyniósł ok. 2700 zł!

Pieniądze przekazane zostaną na leczenie dziewczynki z Żywiecczyzny. Impreza zorganizowana z inicjatywy Jerzego Pawlusa, wójta gminy Piotra Tyrlika, v-ce wójta Mariana Kurowskiego i dyrektora OPG Zbigniewa Dziedzica, przy współudziale licznie zaangażowanych wolontariuszy cieszyła się dużym powodzeniem, o czym świadczy duża frekwencja na meczu mieszkańców gminy Węgierska Górka. Wszystkim uczestnikom i sponsorom serdeczne dzięki!


Facebook