Zadzwoń do nas

Dziś jest piątek 21 czerwca 2024 imieniny: Alicja, Marta, Alojz

Jest wielce prawdopodobne, iż rywalem Polaka będzie były mistrz świata IBF, Sebastian Sylvester. Niemiec niedawno przegrał walkę w obronie tytułu z Australijczykiem Danielem Geale, ale zawiedziony decyzją sędziów i obrażony na IBF bokser prawdopodobnie skusi się na propozycję EBU i stanie w szranki o pas europejski. Sylvester jest obecnie notowany na pierwszej pozycji wspomnianego wyżej rankingu.

Przypomnijmy, że obecny mistrz Europy – Darren Barker - jest niezwykle bliski podpisania kontraktu na pojedynek z Sergio Martinezem, a jego manager już w najbliższy poniedziałek leci do Nowego Yorku ustalać szczegóły ewentualnego starcia. W takiej sytuacji do walki o EBU wyznaczeni zostaną Sylvester i Proksa, chyba że mający dobrą pozycję w Unii Macklin po ewentualnej porażce ze Sturmem zostanie przez federację nieprzepisowo wyznaczony pretendentem (regulamin wymaga od pretendenta zwycięstwa w ostatnim występie). Grzegorz Proksa na walkę o pas mistrza Europy czeka od ponad roku.

Do tej pory zawodnik ze śląska zdobywał między innymi młodzieżowe mistrzostwo świata IBF i WBC, oraz pas Unii Europejskiej. Jak udało nam się ustalić, istnieją ogromne szanse, że to właśnie Proksa i Sylvester wyjdą między liny walcząc o europejski prymat. Do walki tej mogłoby dojść na terenie Anglii lub Niemiec.

Włącz się do dyskusji na www.boxing.pl


Facebook