Zadzwoń do nas

Dziś jest poniedziałek 24 czerwca 2024 imieniny: Danuta, Emilia, Jan

  - Niewiarygodne jak to przeleciało! A dopiero co tworzyły się drużyny i były pierwsze mecze! – podkreślają piłkarki ręczne z drużyn Łękawica, PTG Sokół Międzybrodzie Bialskie i Żywiec.  Według Mariana Ormańca, radnego Sejmiku Województwa Śląskiego, i Piotra Tyrlika, wójta gminy Węgierska Górka, powstanie drużyn i amatorska liga to istny fenomen.

- Jesteśmy pełni podziwu dla tych dziewczyn, że chce im się trenować i grać co miesiąc w tych turniejach. Dumni jesteśmy, że to właśnie na Żywiecczyźnie był taki impuls i powstało aż osiem drużyn! Trzeba pamiętać, że to Żywiecczyzna, a tak naprawdę dziewczęta z Łękawicy, rozpoczęły ten szał na piłkę ręczną na Podbeskidziu i w konsekwencji do ligi dołączyły dwie drużyny z Bielska-Białej! Piękna inicjatywa i trzeba zrobić wszystko, aby nadal trwała! – podkreślają wójt Piotr Tyrlik i radny Marian Ormaniec.  Jarosław Dudek i Mateusz Pindel, koordynatorzy Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt, podkreślają, że chociaż liga finiszowała, to sezon jeszcze się nie skończył!

- Chcemy jeszcze w połowie czerwca zorganizować turniej o Puchar Podbeskidzia z dodatkowym udziałem drużyn z Czech i Słowacji! Natomiast sama liga powróci we wrześniu – podkreślają Jarosław Dudek i Mateusz Pindel.

Fotki z turnieju - autorstwa Karoliny Kastelik - dostępne są pod linkiem:  https://picasaweb.google.com/carolowa/TurniejWegierskaGorka16042011?authkey=Gv1sRgCKHB_vzN8tvZLg&feat=email#

Wyniki II Turnieju o Puchar Wójta Gminy Węgierska Górka:

Faza I

Grupa I

Łodygowice – Węgierska Górka 4:4 (2:2)

Łodygowice – Rajcza 5:4 (2:1)

Węgierska Górka – Rajcza 7:3 (4:2)

1. Węgierska Górka 2 3 11-7

2. Łodygowice 2 3 9-8

3. Rajcza         2 0 7-12

Grupa II

Jeleśnia – Twardorzeczka 3:5 (0:1)

Jeleśnia – Łękawica 5:8 (2:3)

Twardorzeczka – Łękawica 3:5 (3:0)

1. Łękawica 2 4 13-8

2. Twardorzeczka 2 2 8-8

3. Jeleśnia 2 0 8-13

Grupa III

Żywiec – PTG Sokół Międzybrodzie Bialskie 2:5 (1:3)

Żywiec – Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała 2:8 (1:4)

PTG Sokół Międzybrodzie Bialskie – Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała 3:13 (1:7)

1. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała 2 4 21-5

2. PTG Sokół Międzybrodzie Bialskie 2 2 8-15

3. Żywiec  2 0 4-13

Faza II

Grupa o miejsca 7 – 9;  Rajcza – Jeleśnia 1:8 (0:5);  Żywiec – Rajcza 5:3 (2:1);  Jeleśnia – Żywiec 7:4 (6:1)

7. Jeleśnia 2 4 15-5;  8. Żywiec 2 2 9-10;  9. Rajcza 2 0 4-13

Grupa o miejsca 4 – 6;  Łodygowice – Twardorzeczka 4:4 (2:1);  Łodygowice – PTG Sokół Międzybrodzie Bialskie 5:9 (1:5);  Twardorzeczka – PTG Sokół Międzybrodzie Bialskie 4:6 (4:3)

4. PTG Sokół Międzybrodzie Bialskie 2 4 15-9;  5. Twardorzeczka  2 2 8-10;  6. Łodygowice  2 0 9-13

Grupa o miejsce 1 – 3

Węgierska Górka – Łękawica 0:4 (0:2)

Węgierska Górka – Stowarzyszenie 16 Bielsko-Bała 0:7 (0:4)

Łękawica – Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała 4:10 (2:3)

1. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała 2 4 17-4

2. Łękawica  2 2 8-10

3. Węgierska Górka  2 0 0-11

Ostateczna kolejność w turnieju:

1. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała

2. Łękawica

3. Węgierska Górka

4. PTG Sokół Międzybrodzie Bialskie

5. Twardorzeczka

6. Łodygowice

7. Jeleśnia

8. Żywiec

9. Rajcza

Mecze Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt – 16 kwietnia – Węgierska Górka

Łękawica – Twardorzeczka 5:3 (0:3), Jeleśnia – Rajcza 8:1 (5:0), Łodygowice – Rajcza 5:4 (3:1), Węgierska Górka – Rajcza 7:3 (4:2) i Żywiec – Rajcza 5:3 (2:1).

Walkowery: Łękawica – Rajcza 7:0, Łękawica – Gimnazjum 16 Bielsko-Biała 7:0, Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała – Rajcza 7:0, Łękawica – Rajcza 7:0, Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała – Gimnazjum 16 Bielsko-Biała 7:0, Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała – Rajcza 7:0, Twardorzeczka – Gimnazjum 16 Bielsko-Biała 7:0, Twardorzeczka – Rajcza 7:0, Twardorzeczka – Gimnazjum 16 Bielsko-Biała 7:0, PTG Sokół Międzybrodzie Bialskie – Rajcza 7:0, Jeleśnia – Gimnazjum 16 Bielsko-Biała 7:0, PTG Sokół Międzybrodzie Bialskie – Rajcza 7:0, PTG Sokół Międzybrodzie Bialskie – Gimnazjum 16 Bielsko-Biała 7:0, Łodygowice – Gimnazjum 16 Bielsko-Biała 7:0, Węgierska Górka – Gimnazjum 16 Bielsko-Biała 7:0, Łodygowice – Gimnazjum 16 Bielsko-Biała 7:0, Węgierska Górka – Gimnazjum 16 Bielsko-Biała 7:0, Żywiec – Gimnazjum 16 Bielsko-Biała 7:0, Węgierska Górka – Rajcza 7:0, Żywiec – Gimnazjum 16 Bielsko-Biała 7:0, Rajcza – Gimnazjum 16 Bielsko-Biała 7:0, Żywiec – Rajcza 7:0 i Rajcza – Gimnazjum 16 Bielsko-Biała 7:0.

Ostateczna tabela:

1. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała 18 36 160-41 - mistrz Podbeskidzia;  2. Łękawica 18 32 131-55;  3. Twardorzeczka 18 29 106-52;  4. Jeleśnia 18 19 92-88;  5. PTG Sokół Międzybrodzie Bialskie 18 18 113-86;  6. Łodygowice 18 16 92-98;  7. Węgierska Górka 18 15 72-92;  8. Żywiec 18 11 69-132;  9. Rajcza 18 4 29-112;  10. Gimnazjum 16 Bielsko-Biała 18 1 18-128

Czołówka najlepszych strzelczyń:

44 - Barbara Koim (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała);  41 - Alina Bialik (Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała);  36 - Aleksandra Biela (PTG Sokół Międzybrodzie Bialskie);  32 - Magdalena Jasiewicz (Łękawica);  28 – Dorota Mikołajek (Żywiec);  27 - Patrycja Puchacz (Twardorzeczka);  26 - Sara Barcik (Łodygowice);  22 - Marta Waluś (PTG Sokół Międzybrodzie Bialskie);  20 - Kamila Janota (Twardorzeczka);  19 - Anna Tomiczek (Łękawica) i Elżbieta Mieszczak (Węgierska Górka);  18 – Iga Bierońska (Węgierska Górka) i Justyna Duraj (PTG Sokół Międzybrodzie Bialskie);  16 - Anna Mrózek (Łękawica).

Mistrzostwa Powiatu Żywieckiego – mecze zaliczane do klasyfikacji z 16 kwietnia – Węgierska Górka

Łękawica – Twardorzeczka 5:3 (0:3), Jeleśnia – Rajcza 8:1 (5:0), Łodygowice – Rajcza 5:4 (3:1), Węgierska Górka – Rajcza 7:3 (4:2) i Żywiec – Rajcza 5:3 (2:1).

Walkowery: Łękawica – Rajcza 7:0, Twardorzeczka – Rajcza 7:0, Łękawica – Rajcza 7:0, PTG Sokół Międzybrodzie Bialskie – Rajcza 7:0, Węgierska Górka – Rajcza 7:0, PTG Sokół Międzybrodzie Bialskie – Rajcza 7:0 i Żywiec – Rajcza 7:0.

Ostateczna tabela:

1. Łękawica 14 28 107-41 - mistrz Żywiecczyzny  2. Twardorzeczka 14 23 89-42  3. Jeleśnia 14 16 75-67  4. Węgierska Górka 14 12 61-76  5. PTG Sokół Międzybrodzie Bialskie  14 14 94-62  6. Łodygowice 14 12 72-75   7. Żywiec 14 7 48-101   8. Rajcza 14 0 15-100.

Pozdrawiamy  Jarosław Dudek i Mateusz Pindel - koordynatorzy Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.


Facebook