Zadzwoń do nas

Dziś jest wtorek 21 maja 2024 imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Pomysł Grzegorza Proksy oraz obecnego wicewójta Mariana Kurowskiego na utworzenie klubu bokserskiego w gminie Węgierska Górka zrodził się ponad dwa lata temu. Od kilku miesięcy w Super Gym trwają już treningi chętnych, podzielonych na grupy. Działalność ma zostać rozszerzona i oficjalnie przypieczętowana.
- Nie są to tylko treningi bokserskie. Tworzymy grupy dla dzieci, by poprawić ich koordynację ruchową oraz dla osób dorosłych, którym zależy na redukcji wagi i poprawie kondycji. Jest oczywiście grupa przygotowująca młodych chłopaków do udziału w turniejach - czysty bokserski klub – wyjaśnia Grzegorz Proksa. Uczestnicy zajęć spotykają się codziennie przy Floriana 5. Wśród najmłodszych (między 2 i 6 lat) trenuje syn Proksy, 4-letni Artur.
Pokaz treningu bokserskiego w wykonaniu Proksy, na który zaprasza swoich kibiców i sympatyków boksu, rozpocznie się o godz. 18. Obecnie bokserski mistrz mieszkający w Węgierskiej Górce przygotowuje się do walki o tytuł Mistrza Europy. Walka odbędzie się 29 stycznia w Wielkiej Brytanii.
- Moim rywalem będzie jeden z pięciu Anglików z top-listy, trwają pertraktacje kontraktowe. Gdy będę znał nazwisko rywala, pozostanie kwestia doboru odpowiedniego sposobu walki – dodaje bokser. Grzegorz „Super G” Proksa jest obecnie na 28 miejscu światowego rankingu federacji średniej federacji WBC. Ostatnia jego walka w listopadzie z Paulem Buchananem skończyła się wygrana Grześka przez TKO w 6. rundzie. W 2009 roku wygrał też z Jamie’m Coyle i Lee Noble’m (każdorazowo przez TKO w 3. rundzie).

www.proksa.pl


Facebook