Zadzwoń do nas

Dziś jest wtorek 21 maja 2024 imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

- Cieszę się, że podjęliśmy się współpracy OHP w zakresie utworzenia w naszej gminie Młodzieżowego Centrum Karier. Poszerzamy w ten sposób możliwości naszej młodzieży – mówi wicewójt Marian Kurowski. Chętni będą mogli skorzystać z pomocy doradcy zawodowego, uzyskiwać informacje dotyczące rynku pracy, podnoszenia kwalifikacji zawodowych , korzystać z informatora o szkołach i interesujących ich zawodach. Swoje biuro MCK ulokowało w Ciścu obok Gminnego Centrum Kultury (budynek straży pożarnej). Trwają ostatnie przygotowania do udostępnienia go adresatom, nawiązywana jest współpraca z lokalnymi instytucjami, szkołami, gminą i pracodawcami.
MCK przygotowało kompleksową ofertę. Planowana jest organizacja warsztatów twórczego myślenia, komunikacji werbalnej i niewerbalnej i asertywności.
- Będziemy również dysponować ofertami pracy; w tym celu nawiązana zostanie współpraca z Powiatowym Urzędem Pracy oraz lokalnymi pracodawcami. Chcemy pośredniczyć także w przypadku ofert pracy dorywczej. Zbudujemy całą bazę ofert, choć pośrednictwo na rynku pracy to zaledwie część oferty MCK – mówi Agnieszka Gruszecka odpowiedzialna za funkcjonowanie MCK w Ciścu pracownica OHP w Bielsku-Białej.
Biuro czynne będzie od poniedziałku do piątku między godz. 7.45 a 15.45. Z początkiem grudnia powinno już działać na pełnych obrotach.
Kontakt z MCK obecnie pod nr tel. 33 864-07-75.
e-mail: mck_wgorka@onet.pl


Facebook