Zadzwoń do nas

Dziś jest wtorek 21 maja 2024 imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Piknik Myśliwsko-Jeździecki na Boraczej przygotowało Stowarzyszenie Miłośników Koni i Przyrody pod nazwą „ Strażnicy Beskidów” wspólnie z Kołem Łowieckim „Wierchy” z Milówki , Schroniskiem Hala Boracza i Agroturystyką „ Alaska” z Żabnicy.
Strażnicy Beskidów mają siedzibę w Ośrodku Promocji Gminy Węgierska Górka. Stowarzyszenie zrzesza obecnie, integrując środowisko jeździeckie, 26 członków - zwolenników aktywnego wypoczynku i miłośników jazdy konnej z terenu Beskidu Żywieckiego. Prezesem jest Edward Pawlus z Cięciny, zastępcą Bogdan Gardas z Rycerki Górnej, skarbnikiem Katarzyna Sanetra z Ujsół, a członkiem Anna Juraszek z Cięciny.
Podczas jedynej w swoim rodzaju imprezy na Boraczej, gdzie myśliwi świętowali razem z jeźdźcami, można było zobaczyć ceremoniał związany z wyjściem na polowanie, posłuchać rogu myśliwskiego, obserwować łowy. W drugiej części występowały konie w pogoni za lisem, turyści mogli obserwować zręczność zwierząt i jeźdźców w galopie i cwale. Poczęstunek, a zwłaszcza potrawy z dziczyzny smakowały wszystkim. To nie jedyna inicjatywa, w której organizację angażują się Strażnicy Beskidów.
- W lipcu w Rycerce Górnej zorganizowaliśmy „IV Amatorski Konkurs Powożenia” i „III Tor Odwagi Kuców i Koni Małych”, w którym startowało 30 koni i 6 zaprzęgów. Przy okazji zawodów szeroka publiczność mogła zapoznać się z końmi, pojeździć w siodle pod opieką instruktora, przejechać się zaprzęgiem i spróbować regionalnych potraw. W Jeleśni przygotowaliśmy konkurs wiedzy o koniu. Uczestnicy konkursu mieli okazję wykazać się znajomością anatomicznej budowy konia jak i wiedzą na temat uprzęży i siodeł.
Bierzemy też udział w imprezach okolicznościowych, byliśmy na pikniku parafialnym w Lalikach, dożynkach w Bachowicach – wyliczają strażnicy na koniach, zachęcając do wstępowania w szeregi stowarzyszenia wszystkich, którzy chcą czynnie działać na rzecz promowania jazdy konnej, piękna przyrody i Beskidu Żywieckiego.


Facebook