Zadzwoń do nas

Dziś jest piątek 20 września 2024 imieniny: Renata, Filipina, Eustachy
XIII Bieg na Jedną Milę

Kolejny weekend pod znakiem sportowych emocji w gminie Węgierska Górka przechodzi do przeszłości. W sobotę 10 czerwca spotkaliśmy się na polu biwakowym w Cięcinie Górnej na kolejnej - już trzynastej - edycji Biegu na Jedną Milę. Najmłodsi zmierzyli się na dystansie 100 m, 200 m i 600 m, natomiast starsi pokonali trasę 1 mili - 1,6 km - trasa wiodła trudną technicznie drogą do przysiółka Ficońka.

Najlepszą zawodniczką z gminy Węgierska Górka została Kamila Łajczak, zaś najlepszym zawodnikiem - Mateusz Kubień.

Po raz drugi zawodnicy mieli możliwość wzięcia udziału w Biegu Siedmiomilowym. Zwycięzcami w kategorii OPEN zostali: Klaudia Pytel oraz Jarosław Pietrasina.

W niezwykle malowniczej scenerii rozdane zostały nagrody, a czas umilała kapela Romanka.

Dziękujemy za wsparcie imprezy Panu Sołtysowi Antoniemu Figurze oraz Radzie Sołeckiej w Cięcinie, Ochotniczej Straży Pożarnej z Cięciny oraz Nadleśnictwu Węgierska Górka. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Stanisława Stolarczyka za ogromne zaangażowanie w organizację tego sportowego wydarzenia.