Zadzwoń do nas

Dziś jest niedziela 08 września 2024 imieniny: Maria, Nestor, Radosław
Kolejny udany start

Kolejny udany start mogą zapisać na swoim koncie młodzi zawodnicy UKS Masyw Cięcina. Tym razem rywalizacja przeniosła się do stolicy dolnego śląska w ramach 4 edycji Bike Maratonu.

Drużyna w składzie: Jakub Ficoń (M0), Tomasz Glac ( MM), Dominik Caputa (M0) stanęła na starcie wśród ponad 1000 zawodników z całej Polski. Szybkie, szutrowe trasy, ulokowane w zachodniej części Wrocławia, sprzyjały kolarskiej rywalizacji tym samym zmniejszając różnicę miedzy zawodnikami do kilku sekund. W kategorii M0, w której rywalizowało dwóch zawodników miejscowego klubu walka o podium zamknęła się w zaledwie 5s.! Jakub Ficoń, który w ostateczności uplasował się na 3 miejscu, ukończył sobotni maraton z czasem 45: 48 tracąc do drugiego zawodnika 3s. a do pierwszego tylko 5s. Jego kolega, Dominik Caputa, ostatecznie ukończył rywalizację na 12 pozycji. Podobnie sytuacja wyglądała w młodszej kategorii(MM), choć różnice czasowe były nieco większe. Tomasz Glac zajął w tej kategorii 3 miejsce osiągając czas 52: 58 tracąc do drugiego zawodnika 39s. a do pierwszego miejsca 43s.

Równie udanie zawodnicy „Masywu” zakończyli rywalizację w klasyfikacji drużyn młodzieżowych zajmując w niej 2 miejsce.

Kolejny start już w najbliższy weekend, tym razem w zawodach typu XC.