Zadzwoń do nas

Dziś jest wtorek 21 maja 2024 imieniny: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

W dniu 14 maja br. obok Szkoły Podstawowej w Węgierskiej Górce został poświęcony i otwarty nowy obiekt sportowy wybudowany w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Program ten zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju. Założeniem Programu jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu.
Gospodarzem uroczystości był Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik, a wśród zaproszonych gości nie zabrakło ks. Prałata Stanisława Bogacza, który dokonał uroczystości poświęcenia nowo wybudowanego obiektu. Oprócz księdza prałata w uroczystości wzięli udział przedstawiciele Parlamentu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, radni naszej Gminy, dyrektorzy szkół, młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz miejscowa ludność, która tłumnie przybyła na uroczystość otwarcia boisk. Po części oficjalnej i wręczeniu podziękowań rozpoczął się program artystyczny w wykonaniu Parafialnej Orkiestry Dętej „BARKA” z Żabnicy, uczniów Szkoły Tańca SWING, uczniów zespołu HOOLIGANS z Cięciny. Na zakończenie całej uroczystości rozegrane zostały mecze, towarzyski w piłce siatkowej pomiędzy młodzicy KS HALNY kontra nauczyciele WF, mecz drużyn III ligowych w piłce siatkowej KS HALNY kontra METALIK RADZIECHOWY oraz Turniej Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Węgierska Górka. W Turniej Szkół zwyciężyło Gimnazjum z Węgierskiej Górki, drugie miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum z Cięciny, trzecie z Żabnicy a czwarte z Ciśca.
Cała uroczystość zakończyła się wręczeniem pucharów oraz dyplomów przez Wójta gminy Węgierska Górka Piotra Tyrlika dla uczestników rozgrywek.


Facebook